artwork

Lipton ve Emre Yusufi iş birliği ile çay, şimdi NFT dünyasında!

8 ay önce

0

Lipton’un ünlü heykeltıraş Emre Yusufi ile yaptığı iş birliği sayesinde çay dünyasını NFT heyecanı sardı. Proje hakkındaki sorularımızı Lipton Türkiye CMO’su Benan Özer yanıtladı. 

 

Öncelikle sanatla çayı buluşturan bu yeni iş birliği nedir biraz anlatabilir misiniz? 

Benan Özer Lipton ile NFT ve sanat odağında bir iş birliği yapmak oldukça keyif verici. Emre Yusufi, adını mitolojiden alan Hercules karakteri ile oluşturduğu eserleri ve etkileyici vizyonuyla sanat dünyasının en ünlü heykeltıraşları arasında yer alıyor. Onun Studio Bigger ile birlikte ürettiği “Mighty Hercules” koleksiyonunda, Lipton olarak biz de bir NFT eseri ile yer aldık. “Chainick” adlı NFT eseri, Lipton sarısı renginde kıyafet ve aksesuarlarıyla keyifle çayını yudumlayan bir Hercules içeriyor. Yaşadığımız dünyayı anlatmak için hiperrealistik bir tuval görevi gören ve çağımıza dair birçok öğeyi bulabileceğiniz bu seride her zaman kültürde önemli bir yer tutan çay da elbette olmasa olmazdı.

 

Lipton olarak size çay ve NFT bir araya gelmeli dedirten neydi? 

Benan Özer Bildiğiniz gibi teknolojinin etkisiyle sanatsal süreçler ve üretim de kendine yeni alanlar açıyor. Çayın hayatın her yerinde olduğu gibi bu yeni dünyada da kendine özgü bir yer edineceğine inanıyoruz. Bugüne kadar sayısız sanatçının üretimine ilham veren çay; Web3 gibi yeni teknolojilerin yarattığı yepyeni kulvarlarda da kendine yer buluyor. Bizim için bu eser, tarih boyunca bilimden sanata farklı alanlara dokunan çayın, NFT gibi yeni teknolojiler neticesinde doğan sanatsal alanlarda da var olabileceğini gösteriyor. Emre Yusufi ile iş birliğimizin bu bahsettiğim mesajı güçlü şekilde vereceğine inanıyoruz. Bize göre çay var olduğu sürece yaşam ve sanatla daima iç içe olacak.

 

Lipton çay kültüründe önemli bir yer tutan, köklü bir marka. Peki Lipton için çayın geleceğinde neler var?

Benan Özer Lipton markamızla yıllardır damak tadımıza uygun ürünlerimizi tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Birçok insanın damak zevkine hitap eden ürünlerimizle günlük yaşamın bir parçasıyız. Yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sayesinde çayın farklı hâllerini sunarak zamanın ruhunu yakalayabildiğimizi düşünüyorum. Sektörümüzde trendleri belirleyen, her dönemde güncel kalmayı başarabilen bir çay markası olmayı önemsiyoruz. Lezzet çeşitliliğimiz, yenilikçi ürünlerimiz ve iletişim stratejimizde bizi diğer markalardan ayrıştıran çay vizyonumuzla çok farklı segmentlerdeki tüketicilere ulaşmanın yollarını geliştirmeye devam edeceğiz.