LinkedIn dünya genelinde 960 kişiyi işten çıkarıyor

İş ağı sitesi LinkedIn, koronavirüs pandemisi sırasında şirketlerin daha az personel istihdam eder hale gelmesinden nasibini aldı ve dünya çapında yaklaşık 960 çalışanını işten çıkarıyor.Şirket, corona virüsü salgını nedeniyle azalan talep sonrası bu kararı aldığını duyurdu. İşten çıkarmalar, satış ve işe alım departmanlarında gerçekleşecek.

İşten çıkarmalar, İngiltere de dahil olmak üzere şirketin dünyadaki iş gücünün yaklaşık% 6’sını etkileyecek.

Microsoft’un sahip olduğu LinkedIn’in dünyanın 30’dan fazla şehrinde ofisi var ve toplamda 16.000 kişi çalışıyor.

Merkezi Kaliforniya’da bulunan şirket, işverenler tarafından işe uygun adaylar bulmak için ve çalışanlar tarafından da yeni işler aramak için kullanılıyor.

CEO Roslansky, LinkedIn’in “küresel salgının etkilerine karşı bağışık olmadığını” söyledi.

“Bunların planladığımız tek işten çıkarma olduğunu bilmenizi istiyorum.” Dedi.

Roslansky, “ABD’deki çalışanlarımıza en az 10 haftalık kıdem tazminatı ödeyip,1 yıllık sağlık sigortalarını karşılayacağız. İleride yeni oluşturulacak pozisyonlarda da ilk olarak onları işe alacağız” ifadelerini kullandı.

Son zamanlarda, dünya çapındaki şirketler, koronavirüsün neden olduğu azalmış taleplerle mücadele ettikleri için onbinlerce işçisini işten çıkardı.

Bu hafta Hindistan’ın en büyük havayolu şirketi IndiGo, çalışanlarının % 10’unu azaltacağını ve İngiltere perakendecisi Marks & Spencer da 950 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.