Lincoln modern zaman kölelerinin de kahramanı

ABD’nin 19. yüzyılda köleliğe karşı açtığı savaşta önemli bir rol üstlenen ‘kahraman’ başkanı Abraham Lincoln o zamanlar kölelere umut ışığı olmuştu. Modern zamanın kölelerine de ışık olabilir mi? 150 yıl önce başarmıştı, bugün neden olmasın?

ABD merkezli kar amacı gütmeyen Made In A Free World isimli organizasyonu “I’m With Lincoln” kampanyasıyla meclisi bugünün köleliğine karşı harekete geçmeye davet ediyor. ImWithLincoln.com sitesinde bu mücadeleye destek vermek amacıyla bağış yapılabiliyor ve dilekçe imzalanabiliyor.

Dilekçeden yapacağımız bir alıntı durumu özetliyor:

“Milletimizin kahramanlarından biri milyonları özgürlüğe kavuşturan ve tarihimizi şekillendiren şahane başarısıyla medyada son günlerde çokça yer alıyor. Elbette Abraham Lincoln’dan bahsediyorum. Köleliği kaldırmak adına verdiği mücadeleyi resmeden tablolar ve heykellerle ölümsüzleşti. Sizi ve Lincoln’ı ilgilendirecek bir şey öğrendim: 27 milyon insan köle olarak yaşıyor ve bunların çoğu kadın ve çocuk… Ülkemizin burada ve yurtdışında özgürlüğe karşı duyduğu inancı göz önüne alacak olursak bu bizim için öncelik arz eden bir durum…”

Aşağıda izleyeceğiniz videonun yönetmeni Noam Murro.

Künye

Reklamveren: Made in a Free World

Reklam Ajansı: barrettSF

Kreatif Direktör: Jamie Barrett

Art Direktör: Brian Cheung

Prodüksiyon Şirketi:Biscuit Filmworks

Yönetmen: Noam Murro

Prodüktör: Jay Veal

Müzik: J. Ralph

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.