Ligimiz, diğer liglere göre zayıf

İsmim Ege Acar Koparal ancak beni gaming dünyasında Padden olarak tanırlar. 25 yaşındayım ve şu an için Galatasaray Espor bünyesindeyim. 7 yaşımdan beri dijital oyunlara ilgim var. Profesyonel kariyerime 2013 yılında arkadaşlarımla kurduğum bir takımla başarıyı yakalamamla başladı.

İyi bir esporcu öncelikle çalışkan olmalıdır. Düzgün beslenip kendini salmayıp işine ve çevresine saygılı, etrafındakilerle uyumlu olmalıdır. Ne kadar iyi oynarsanız oynayın eğer uyumsuz bir oyuncuysanız hiçbir yerde barınamazsınız.

Türkiye’nin mevcut durumu pek iyiye gitmiyor. Çok nadir başarılı Türk oyuncu çıkarabiliyoruz ve ligimiz diğer liglere göre çok zayıf kalıyor.

Antrenman günlerimizde 14:00’dan 00:00’a yoğun bir çalışma süresi oluyor. Haftada 1 kere izin günümüz oluyor. Ama sürekli aynı tempoda çalışmak insanı yorabiliyor bu yüzden bazı zamanlar, takımca aktiviteler yapıp rahatlama süreçlerimiz de oluyor.

En çok tercih ettiğim ve sevdiğim oyun türleri; sıkça izlenen ve çekişmesi olan FPS ve MOBA. Bu tür oyunlarda teknoloji ne kadar gelişebilir, nasıl işimize yarar gerçekten bilmiyorum ama VR özelliği olan oyunlar gerçekten akıl almaz boyutlara çıkıp, çok eğlenceli olabiliyor.

Olumsuz görüşlerin şimdiye kadar azaldığını ve daha da azalması gerektiğini düşünüyorum. Ciddiye almayanlar olabilir ancak iyi bir oyuncu olursanız 5-6 sene içinde hayatınızın sonuna kadar yetecek para kazanabilirsiniz. Türkiye’de ortalamanın üstü bir oyuncu bile ülkemizin ortalama kazancının yaklaşık 4-5 katı para kazanabiliyor. Yurt dışına çıkabilirseniz de hayatınızı kurtarmış oluyorsunuz.

Ege Acar Koparal

Galatasaray Espor Oyuncusu

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 115. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.