Levy ve Sorrell’in arası yine kızıştı

Publicis Groupe’un Interpublic ile ortaklık için görüştüğünü reddetmesi Sir Martin Sorrell ve Maurice Levy’nin arasının açılmasına sebep oldu.

WPP CEO'su Sir Martin Sorrell

WPP’nin CEO’su Sir Martin Sorrell, Publicis Groupe’un Interpublic’le ortaklık görüşmeleri yaptığını reddetmesi üzerine Fransız grubu suçlayarak hisse senetlerinin fiyatının etkilenmemesi için Levy’nin söylentileri reddettiğini ima etti.

Maurice Levy ise Sorrell’e “Her zaman olduğu gibi Martin saçmalıyor” diyerek yanıt verdi.
Publicis ayrıca hiçbir zaman Interpublic hisselerini satın almadıklarını ifade etti. WPP’nin de Publicis gibi hiçbir zaman Interpublic hisselerini almadığı biliniyor.

3 Ağustos Cuma günü Financial Times Alphaville blog tarafından yapılan açıklama ile Publicis’in bir grup banka ile 15 dolarlık hisse senedi fiyatı belirleyerek anlaşmak üzere olduğu açıklandı.  Ancak daha sonra Publicis bir açıklama yaparak “Publicis Groupe Interpublic Group ile görüşmemiş ve bu görüşmelerde görev almak üzere hiçbir bankaya yetki vermemiştir” diyerek hakkındaki iddiaları yalanladı.

Bunun üzerine Sorrell “Publicis’in açıklaması çok dikkatli incelenmeli. Ne söylediğinden çok ne söylemediğine bakılmalı. Doğruluğundan şüphe duyuyorum çünkü Publicis’in Interpublic Group ile hiçbir ilişkisinin olmadığı söyleniyor fakat bir zaman belirtilmiyor. Interpublic Group ile hiçbir zaman görüşmediklerini ifade ediyorlar mı? Hayır, çünkü bu zaten yalan olurdu. Bir de bir bankayı resmi olarak henüz görevlendirmemiş olmanız hiçbir şey ifade etmez. Bankayla görüşme aşamasında olabilirsiniz.” diyerek yorumda bulundu.

Public Groupe CEO'su Maurice Lévy

Sir Martin Sorrell Levy’nin kendisini hedef alarak söylediği sözlere de aynı uslupla karşılık verdi ve “Maurice sorulan soruyu anlamaz ve cevap vermeyi de beceremez. Roth ya da Interpublic Group ile görüşüyorlar mı, görüşmüyorlar mı? Aslında bu kadar basit.” dedi.

Sorrell ve Lévy 2003 yılında WPP, Publicis medya networkü ZenithOptimedia’da yüzde 25 hissesi bulunan Cordinant’ı satın aldığında karşı karşıya gelmişti. Daha sonra WPP Cordinant’ı Publicis’ten geri aldı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.