Site icon Campaign Türkiye

Levi’s 501 kotları 150 yılı geride bıraktı

Levi Strauss, klasik 501 kotunun 150. yıl dönümüne ithafen sürükleyici bir deneyim yarattı. “501 deneyimi”, Levi’s’ın 501s yelpazesini İngiltere’deki bas kültürüyle birleştirerek ses sistemi müzik kültürüyle olan ilişkisine hayat veriyor. Levi’s’ın “Şimdiye kadar giyilen en harika hikayeler” adlı küresel kampanyasından ilham aldı.

Londra’daki sürükleyici kurulumlar ve performanslardan oluşan bir program boyunca deneyim, ses sistemi kültürünün mirasını ve bunun müzik türleri, moda ve yaratıcılık üzerindeki etkisini; dub’dan reggae’ye, jungle, davul ve bas, garaj ve grime’e kadar yıllar boyunca keşfediyor.

Ziyaretçiler Levi ses sistemi tarafından karşılanıyor. Deneyimde ayrıca Londra’daki bas kültürünün tarihini canlandıran tüm bas türlerini birbirine bağlayan bir harita bulunuyor. Sanatçı Cedar Lewisohn ve Fotoğrafçı Yushy tarafından yaratılmıştır. Ses sisteminde çığır açan Channel One ve Congo Natty’nin performanslarının yanı sıra bas kültürü sahnesinin bazı yükselen yıldızları da sahne alıyor.

“The 501 experience” ayrıca Bass Bath adı verilen ve suyun hareketini 30 hz ile 120 hz arasındaki derin bas frekanslı titreşimlerle değiştirebilen bir vibro-akustik terapi küvetini barındırıyor. Deneyim aynı zamanda DJ David Rodigan’ın ev sahipliğindeki bir panel tartışmasını ve çok disiplinli sokak sanatçısı Navinder Nangla’nın canlı performansını kapsıyor.

XYZ, sosyal medya ve açıkhava iletişiminden içerik ve prodüksiyona kadar tüm yaratıcı deneyimden sorumluydu. Shoreditch’te 18 Mayıs’tan 21 Mayıs’a kadar dört gün boyunca halka açıktı. Kuzey Avrupa Marka Pazarlamasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Anıt Van Eynde şunları söyledi: “501 kot pantolon, dünya çapında farklı kuşaklardan, geçmişlerden ve konumlardan sayısız insanın hayatında rol oynadı, 501’i bugünkü ikon haline getirenler de bu insanlar. En küçük kişisel anekdotlardan bugün içinde yaşadığımız dünyayı şekillendiren anlara ve hareketlere kadar bu hikayeleri dinlemek, paylaşmak ve kutlamak, ödüllendirici bir deneyim oldu. 150 yıl uzun bir süre ve Levi’s hikayesinin bir sonraki bölümünde bizi neler beklediği konusunda heyecanlıyız.”

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Exit mobile version