Les Benjamins’e ilk yatırım

Les Benjamins ilk yatırımını Fethi Sabancı Kamışlı’dan aldı.

Türkiye’de girişimcilik ekosistemini desteklemek ve gelişmesini sağlamak için önemli çalışmalarda bulunan iş insanı Fethi Sabancı Kamışlı liderliğinde Esas Holding hissedarları olarak Ali Sabancı, Kazım Köseoğlu, Can Köseoğlu ve Kerem Sabancı Kamışlı bireysel olarak ilk kez moda sektöründe bir Türk markasına yatırım yapıyor ve Bünyamin Aydın’ın 2011 yılında kurduğu lüks ve çağdaş sokak giyim markası olan Les Benjamins’e ortak oluyor. Bu proje ile Les Benjamins ilk kez dışarıdan yatırım alıyor.

Les Benjamins Kurucusu ve Kreatif Direktörü Bünyamin Aydın, anlaşmaya ilişkin yaptığı açıklamada “Les Benjamins, sadece bir moda-tekstil yatırımı değil. İnsanlara bir yaşam stili ve deneyimi sunan dünyada fark yaratmaya başlayan bir Türk markası. Bağlı olduğumuz ‘gerçek insanlar için yaratılan gerçek giysiler’ düşüncesi ile koleksiyonlarımızı dünya çapında sergiliyoruz. Dünyaca ünlü markalar tarafından iş birliği yapmak için en çok tercih edilen ve ilk sırada yer almaya başlayan bir marka olmaktan da büyük gurur duyuyoruz. İlk defa bir yatırımı da yine ilk kez markamıza ve yaptığımız çalışmalara güvenerek yanımızda olan; vizyonu ile de markamıza değer katacak Fethi Sabancı Kamışlı ve ailesinden almaktan dolayı çok mutluyum. Kendisinin ve ailesinin şimdi ve daha sonra da devam edecek yatırımları ile Les Benjamins’in değerine değer katmaya ve uluslararası arenada büyümemize katkıda bulunacağından dolayı çok mutluyum.” dedi.

Bünyamin Aydın, Les Benjamins’i tercih eden en önemli ünlülerin “Türk Gençleri” olduğunun altını da her zaman önemle çiziyor.

Konuyla ilgili düşüncelerini dile getiren Fethi Sabancı Kamışlı, Moda sektöründeki ilk yatırımımızı ülkemizi başarıyla temsil eden Les Benjamins’e yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Esas Aile Ofisi’nin 5 kıtada yer alan yatırımları, network gücü ve hissedarlarımızın vizyonu ile Les Benjamins’e farklı bir ivme kazandıracağımıza inanıyorum. Yeni nesil sokak modası kültürünü, kendi vizyonu ile birleştirerek sunan Les Benjamins’in bir parçası olarak bu başarı hikayesinde yer almak hem kendim hem de ülkem adına beni çok gururlandırıyor.” dedi.

Bu yatırım sonrası Fethi Sabancı Kamışlı’nın yönetim kurulu üyesi olarak görev alacağı Les Benjamins, uluslararası platformda en üst sıralara çıkmayı hedefliyor. Her bir ürünün, kökleri derinlere uzanan kültürel etkileri ve ritüelleri ustalıkla konforlu tasarımlara dönüştüren estetik bir felsefeyi yansıtan Les Benjamins tasarımları uluslararası çapta büyük ilgi görüyor. Jay-Z, Rita Ora gibi dünyaca ünlü isimlerin tercih ettiği Les Benjamins markası uluslararası markalar ile de iş birlikleri yapmaya devam ediyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.