Leo Burnett’in yönetimi Kurtuluş Eker’e emanet

Publicis One Türkiye ajanslarından Leo Burnett ve Voden arasındaki sinerji M. Kurtuluş Eker'in liderliğinde güçleniyor.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını merkeze koyarak bu ihtiyaçlara, bütünsel bir bakış açısıyla entegre çözümler sunmayı hedefleyen Publicis One Türkiye; stratejik dönüşümünü destekleyen yapılanma sürecine hızla devam ediyor. Dijital ve teknolojiyi dönüşümünün merkezinde konumlandıran Publicis One Türkiye, bünyesinde bulunan dijital ajans Voden’in Kurucu Ajans Başkanlığını sürdüren M. Kurtuluş Eker’in görevini, Leo Burnett’in liderliğini de kapsayacak şekilde genişletti.

Publicis One Türkiye’nin Dijital ve Teknolojiden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olan M. Kurtuluş Eker, Voden ile beraber Leo Burnett’in de liderliğini üstlenecek. Voden ve Leo Burnett markaları yaşamaya devam ederken; iki ajans ve çalışanları Eker’in liderliğinde güçlerini birleştirecekler.

Yaratıcılık tutkusunu girişimci ruhuyla birleştirerek 2007 yılında dijital kreatif ajans Voden’i kuran Eker, yaratıcı dijital pazarlama, tasarım ve teknoloji hizmetleri sunan Voden’i 10 sene içerisinde Türkiye’nin en güçlü dijital ajanslarından biri noktasına taşıdı. 2015 yılında ise Voden ve Publicis Groupe güçlerini birleştirerek önemli bir birlikteliğe imza attı.

Konuyla ilgili olarak, Publicis One Türkiye CEO’su İnanç Dedebaş “Yaratıcılık ve teknolojinin birleşimi Publicis Groupe’un da en büyük hedefleri arasında. Leo Burnett gibi kendi kültürünü yaratan bir ajansın deneyim ve yaratıcı kaslarıyla, Voden’in girişimci ruhu, dijital ve teknolojideki öncü kapasitesi birleştiğinde ortaya çıkacak sinerji beni çok heyecanlandırıyor. Kurtuluş’un liderliğinde farklı ve örnek olacak bir ajans modeli ortaya koyacağımıza inanıyorum. Publicis One’ın modüler ve esnek hizmet modeli sayesinde; kapasitelerimiz arasındaki duvarları kaldırmak ve entegre deneyimler sunmak vizyonuyla ilerliyoruz. Bu birliktelik bunun en güzel ispatı.” yorumunu yaptı.

Yeni liderlik pozisyonu için M. Kurtuluş Eker'in yorumu ise, “Leo Burnett dünya genelinde 102 ofisi, 9 bin çalışanıyla, yaratıcılığıyla, ödülleriyle, küresel vizyonuyla ve kendi imzasını taşıyan kültürü ile reklam dünyasının en önemli ajanslarından, değerlerinden biri. Voden ise dijital dünyayı hayatlarının merkezine koyan yaratıcı ve dinamik yapısı, tasarım ve teknoloji gücüyle Türkiye’nin en büyük dijital ajanslarından biri. Bu birbirini çok iyi tamamlayan özelliklere sahip iki ajansın daha güçlü birlikteliğinin ezber bozan yaratıcı işler için çok daha entegre ve ilham verici bir ortam yaratacağına eminim. Leo Burnett ve Voden ile birlikte yaratıcı ve çok daha entegre iletişim çözümleri sunmaya, girişimci ruhumuzu korumaya, hizmetlerimizi çeşitlendirmeye ve dijitale doğru büyümeye devam edeceğiz.” şeklinde oldu.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.