Leo Burnett’in yeni CEO’su belli oldu

Leo Burnett Orta Avrupa Başkanı Andrew Edwards, Melda Tamtürk Barkın’ın 4 Mart 2013 itibarıyla, Markom Leo Burnett’in yeni İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak göreve başlayacağını açıkladı. Görevi Ahmet Akın’dan devralan Melda Tamtürk Barkın, Leo Burnett, Arc Marketing Services ve Leo PR’ın yönetiminden sorumlu olacak.

Y&R Istanbul’daki 8 yıllık başkan yardımcılığının ardından son olarak aynı ajansın genel müdürlük görevinde bulunan Barkın, “LB Türkiye’ye liderlik yapma fırsatını bulduğum için son derece heyecanlıyım. Tüketiciyi anlamada uzman, tüm iletişim platformlarında insanlara ilham veren ve harekete geçiren çözümler sunmak konusunda sektörde saygınlığa sahip Leo Burnett’i daha üst düzeye taşımak için çalışacağım. Müşterilerimizin en değerli iş ortağı olmayı hedefliyoruz. Bu yüzden tüm kaynak ve yeteneklerimizi, müşterilerimizin markalarına yatırdıkları her kuruştan en yüksek getiriyi elde edebilmeleri için kullanacağız. İddiamız, sektördeki yatırım getirisi (Return on Investment – ROI) en yüksek ajans olmak” açıklamasında bulundu.

Bu sürecin Leo Burnett’in dünya çapında Türkiye’ye odaklanmasının bir parçası olduğunu söyleyen Edwards da “Bölgemizde büyümek için daha geniş olanaklar sunan başka bir pazar ve yaratıcılığın gücünü sergileyecek daha iyi bir yer olmadığına inanıyoruz. Bu heyecan verici ülkeye yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Melda Tamtürk Barkın, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nün ardından UC Berkeley’de Pazarlama Programı’nı tamamladı. Ardından yaratıcılığını kullanabileceği ve o dönemde gelişme potansiyelini yüksek gördüğü reklam sektöründe çalışmaya başladı. Barkın, geniş çapta finansal, stratejik ve operasyonel yetkinliklerinin yanı sıra Türkiye’deki sayılı ajanslardan birine liderlik etme tecrübesine de sahip.

Melda Tamtürk Barkın’ın göreve başlaması konusunda duygularını dile getiren Edwards, “Melda benim bir numaralı tercihimdi. Bizimle beraber olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum. Melda, Türkiye pazarında yüksek profilli bir lider ve ilham veren bir şahsiyet olarak aradığımız üstün kaliteyi yansıtıyor. Eminim, Türkiye’de pazarlama sektörü önümüzdeki birkaç yılda gelişip büyüdükçe, kendisi de bu yeni pozisyonunda parlamaya devam edecek.”

Leo Burnett Orta Avrupa Başkanı Andrew Edwards, sözlerini “Ajans ve müşterilerimiz için eşi görülmemiş bir başarı ve büyüme zamanı olacağından emin olduğumuz bu döneme başlarken Melda’ya hoş geldin demek istiyorum” şeklinde tamamladı.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.