Leo Burnett çocuklar için yardım derneğini yeniden markalaştırıyor

Leo Burnett, daha önce Save the Children India ismindeki VIPLA Foundation için yeni bir marka ve video geliştirmek amacıyla ticaret dünyasını sosyal girişimlere bağlayan The International Exchange (TIE) ile ortaklığını canlandırdı.

Yardım derneği, marka değişikliğini 24 Eylül’de Facebook, Twitter, LinkedIn ve Instagram’ın yanı sıra VIPLA Foundation web sitesinde başlatacak. Yeni marka kimliği, yeni bir renk paleti ve sloganını kapsıyor: “Büyü, öğren, geliş.”

VIPLA Foundation isim değişikliği, Leo Burnett ve TIE’nin sürece dahil olmasından önce planlanmıştı.

Kuruluşun önceki adı, bağışçılar ve sponsorlar arasında kafa karışıklığına neden olmuştu ve bu da onu, uluslararası Save the Children Alliance’ın bir parçası olan Save the Children India ile ilişkilendiriyordu. Markanın 2008 yılına kadar Hindistan’da konumlanmadığını ve VIPLA Foundation’ın 1988’den beri orijinal adı altında faaliyet gösterdiğini belirtmek gerekirken, yeniden markalaşmaya oldukça ihtiyaç duyuldu.

VIPLA Foundation Kıdemli Yöneticisi Jyoti Nale Tajane: “İsmimizin daha köklü bir hayır kurumuyla benzerliği, işimizi büyütmek için ihtiyaç duyduğumuz bağışları toplamamızı ve Hindistan’da anlamlı bir yerel etkiye sahip olmamızı engelliyordu.” dedi.

Haziran ayında altı Leo Burnett çalışanı, Save the Children India’nın VIPLA Foundation olarak relansmanına yardımcı olmak için altı haftalık dijital projeye başladı. 1988 yılında Vipula Kadri tarafından kurulan bir STK, eğitim eşitsizliğinden muzdarip, engelli veya insan kaçakçılığı riski altındaki çocuklara destek oluyor.

TIE Kurucusu ve CEO’su Philippa White, Campaign’e şu açıklamalarda bulundu: “Geliştirme dünyasını, yalnızca insanlarını geliştirmek için ticari dünyanın yararına kullanmak gibi bir şey yapmıyoruz. Her zaman bir kazan-kazan-kazan durumu var. Her bir paydaşın, şirketin, bireyin ve dahil olan STK’nın kazanması kesinlikle çok önemli.”

Leo Burnett Genel Müdürü Carly Avener: “İnsanların iş yerinde büyümesini ve kendilerini mutlu hissetmesini istiyoruz. Bazıları Leo Burnett’te kalacak, umarım hepsi bireysel olarak büyüyecek ama eminim bir gün bir kısmı da ayrılıp başka yerlere gidecek. Bu deneyim, gelecekte yapacakları her şey için onların lehine olacak.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.