LeMan Kültür Avrupa’ya açılıyor

18 yıl önce LeMan dergisinin alt katında kurulan ve bugün günlük 25 bin müşterisiyle Türkiye’nin önemli cafe bar restaurant’  gruplarından biri olan LeMan Kültür 10 Şehirdeki 12 şubesinin ardından Avrupa’ya açılıyor.

2008 yılında franchaise sistemine geçiş yapan ve yıl sonuna kadar açılacak olan 8 yeni şubesiyle sayıları 20’ye çıkacak olan LeMan Kültür’lerin öncelikli hedefi 2013 ortasına kadar 50 Şubeye ulaşmak.

LeMan Dergisi’nde yer alan karikatürlerle dekore edilen, şubelerinin büyüklüğü ortalama 800 ila 2500 m2 arasında değişen ve gittiği şehirlere kendi farklı konseptinigötüren LeMan Kültür’ün İngiltere, Almanya ve Moskova’da da şube açmak için mekan arayışlarına başladığını söyleyen LeMan Kültür CEO’su Kemal Şentürk; “Yalova’dan İzmir’e, Edirne’den Samsun’a kadar günün her saati %95 dolulukla çalışan LeMan Kültür’ün eğlenceli konseptiyle turistlerin de yoğun olarak ilgisini çektiğini ve %100 bir Türk markası olarak hedeflerinin bu ülkenin yemek kültürünü ve sanatını dünyaya tanıtmak olduğunu söyledi.

1994’te kapılarını açan LeMan Kültür, başta Cem Yılmaz olmak üzere çok sayıda ismin mizah dünyasında yer edinmesinde önemli rol oynadı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.