artwork

Lego, “dijitale” daha fazla önem verecek

3 sene önce

0

Lego, Noel sürecinin daha “kapsayıcı” yapı sağladığını gördükten sonra dijital unsurları marka deneyimlerine dahil etmeyi planlıyor.

Oyuncak markası, Aralık ayı boyunca  Londra’nın tiyatro ve eğlence merkezi Covent Garden’da açılan bir pop-up ve çevrimiçi bir 360 derece gezinti etkinliğindeki hibrit deneyimiyle fantastik dijital bir dünya tasarladı.

Lego İngiltere ve İrlanda Pazarlama müdürü Marius Lang, Campaign’e dijital bir yapı oluşturmanın, Londra’nın merkezindeki bir etkinliğe gidemedikleri için kimsenin dışlanmamasının önemini vurguladı. Koronavirüs salgını nedeniyle etkinliğin potansiyel ziyaretçiler için daha fazla engel haline gelebileceği düşünüldü.

Lang, “Bu, bu yıl ortaya çıkan şeylerden biri,” dedi. “Pazarlamada, dijital ve dijital deneyimlerin giderek daha önemli hale geldiğini her zaman biliyorduk.

“Sanırım bizimki gibi markalar için gerçekten önemli olan “fiziksel alandayız”, bu yüzden bunu güvenli bir şekilde yapabildiğimiz yerde fiziksel katılım yapmaya devam edeceğiz.

“Bunu güvenli bir şekilde yapabildiğimizde tekrar etkinlikler oluşturacağız, ancak bununla birlikte insanlara seçenek sunmanız gerektiğini düşünüyorum. Kapsayıcı olmanız gerekiyor. Bunu 2021 ve ötesine taşırken gelişmeye devam edeceğiz. ”

Bu kapsayıcı bakış açısı, aynı zamanda, Lang’in bunu yaş, cinsiyet ve kültürel açıdan kapsayıcı bir marka olarak tanımlamasıyla, Lego’nun nasıl algılanmak istediğini de gösteriyor.

 

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...