Land Rover tüm heyecanıyla 70. yılını kutluyor

Giderek artan bir sıklıkla otomobil reklamlarında gençlik, heyecan ve kaçış temalarının işlendiğini görüyoruz. Kervana katılan Land Rover tüm heyecanıyla 70. yılını kutluyor ve “doğuştan maceracı” yapısını çocuklar üzerinden anlatıyor. Benzer kelimeler kullanarak özetleyebileceğimiz bir stratejiyi Audi’nin mart ve nisan aylarında yayınladığı iki reklam filminde de görmüştük.

Land Rover 70 yıldır gençliğini koruyor.

“70 years young” kampanyasında Land Rover sözü çocuklara devrederek yetişkinlere “Siz ne zaman bu kadar sıkıcı oldunuz?” diye soruyor.

Büyüyeceğiz ama yaşlanmak zorunda değiliz

“Gençken maceracı oluruz. Bir yerlere tırmanmak isteriz. Keşfetmek isteriz. Koklamak isteriz. Sorular sorarız. Denemeler yaparız. Belki de sadece meraklıyızdır. Biz böyle doğduk. Hatırlamalısınız, siz de bir zamanlar bizim gibiydiniz. Peki ne oldu? Tek yaptığınız iş ve market alışverişi gibi sıkıcı şeyler. Hep ekonomiden bahsediyorsunuz, o da ne demekse… Bu kadar sıkıcı olmayı bırakın, olur mu? Hâlâ içinizde bir yerlerde merak olmalı. Hem neden olmasın ki? Bu heyecan verici. O halde haydi, cesur olun. Hepimiz büyümek zorundayız ama bu, yaşlanmak zorunda olduğumuz anlamına gelmez.”

70. yıl kampanyasıyla Land Rover hem kimliğinin temellerini anlatıyor hem de geleceğe dair vizyonunu ortaya koyuyor. Çeşitlilik temasını da işleyen kampanya, dünyanın farklı yerlerindeki çocukları kamera karşısına geçiriyor. Spark44 tarafından hazırlanan kampanyanın yönetmek koltuğunda You Are Here ekibinden Joe Connor oturuyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.