Lana Del Rey+David Lynch= H&M’in sonbahar kampanyası

Dünyanın en büyük tekstil perakendecilerinden H&M’in sürreal sayılabilecek reklamı ‘Blue Velvet’ dünyada haftanın en çok paylaşılan üçüncü reklamı oldu.

David Lynch’in 1968 yılında çektiği Blue Velvet filminden ilham alınarak yaratılan kampanyada 60’ların romantik stilini dekordan karakterlere her yerde hissedebiliyorsunuz. Markanın 2012 sonbahar koleksiyonu için anlaştığı, mistik ve feminen kişiliğiyle öne çıkan son iki yılın fenomen ismi Lana Del Rey’in bu dekora iyi uyum sağladığı söyleyenebilir.

Reklam aslında Lana Del Rey’in Bobby Vinton’un ünlü şarkısı Blue Velvet’i söylediği bir müzik klibinden oluşuyor. Şarkıyı aynı zamanda itunes’dan da satın alabiliyorsunuz. İsveçli yönetmen Johan Renck’in yönetmenliğini yaptığı, 35mm’de çekilen kampanyada film noir referansları bulmak mümkün.

Kampanyanın üç günlük serüvenini gösteren backstage videosu da yayınlandı. Videonun 30 saniyelik TV versiyonundan sonra 2 dakikalık uzun versiyonu internette yayınlandı. Ve sadece bu hafta için aldığı 60.000 paylaşma rakamına bakarak,  H&M’in sonbahar kampanyasının iyi bir viral etki yakaladığını söyleyebiliriz.

Reklamveren: H&M
Yaratıcı Yönetmen: Erik Torstensson
Ajans: Saturday London
Prodüksiyon Ajansı: Anna Granditsky/ Strange Cargo Film
Prodüksiyon Müdürü: Johanna Edholm/ Strange Cargo Film
Post-prodüksiyon Süpervizörü:  Anna Olsson/ Strange Cargo Film
Prodüksiyon Firması: RAF
Yönetmen: Johan Renck
DP: Fred Elmes
Yönetici Prodüktör: Annabel Ridley
Editör: Art Jones @ Work Post

VFX: MPC
VFX Prodüktörü: Ellora Chowdhury
VFX Takımı: Bruno Fukumothi, Mark Stannard
Renk: Jean-Clement Soret

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.