LaLiga’dan futbolun birleştirici gücüne vurgu yapan deney

Laliga bu sezon müzisyen Lucas Vidal tarafından hazırlanan, 20 ülkeden 130 müzisyenin katılımlarıyla gerçekleşen ve amacının futbolun birleştirici gücüne vurgu yapmak olan ilginç bir deneye imza attı.

Göteborg Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen LaLiga spor deneyi, şarkı söylenildiği sırada hissedilen duygulara bağlı olarak insanların kalp atış hızlarının eşzamanlı hale geleceğini ortaya koyan araştırmadan ilhamla hayata geçirildi.

Ayrıca deneyde 4 bin gönüllü arasından, her biri farklı renklere gönül vermiş 42 taraftar seçildi. Valladolid Üniversitesi Hastanesi’nden bir kardiyolog tarafından uygulanan deneyde katılımcıların kalp atış sıklıkları ve diğer parametreler, ileri teknoloji yardımıyla takip edildi.

42 kişilik koro, şarkıya Lucas Vidal’in belirlediği tempoyla eşlik etti. 42 kişinin birbirleriyle etkileşime girmeleri önlendi ve hepsi siyah renklerde giydirildi. Deneyde, şarkı ilerledikçe tüm katılımcıların kalp atış hızlarının aynı seviyeye geldiği gözlemlendi. Böylelikle, rekabetin bir kenara bırakılabileceği, futbol aşkının her katılımcı için aynı şeyi ifade ettiği ve futbolun herkesi birleştirebileceği sonucuna ulaşıldı.

“Hangi takımı temsil ettikleri ya da nereden geldikleri fark etmeksizin, insanların birlikte çalıştıklarını görmek harikaydı” diyen Lucas Vidal, herkesin LaLiga müziğinde bir araya gelmesinden, onu hissetmesinden ve sahiplenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Künye

Reklamveren: LaLiga

Reklam Ajansı: McCann Madrid

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.