Kyoto halkından turizm çağrısı

Turistik yerleri, doğal güzelliklerin içerisinde fotoğraflar çekmek için ziyaret ediyorsanız, Kyoto halkı şimdi bu büyüleyici şehre gelmeniz için doğru zaman olduğunu söylüyor.

SoraNews24’e göre, şehirde yıllarca aşırı turizme karşı mücadele ediyordu. Ancak koronavirüs korkusu başladıktan ve gezginlerin bölgeyi ziyaret etmeyi kesmesinden sonra işler bir anda terse döndü. Dükkan sahipleri ve bölge insanı, aradaki farkın çok sert olduğunu, 30 yıldır sokakları bu kadar sessiz görmediklerini söylediler.

Kyoto’nun Arashiyama bölgesindeki tüccarlar, ziyaretçilerin tekrar bölgeye gelmeleri için onlara bir davet olarak Suitemasu Arashiyama (Empty Arashiyama) adlı bir turizm kampanyası başlattı. İşletme sahipleri, antik kentin etrafına ölümcül virüs yüzünden boşaltılmış, doğal güzellikleri ön plana çıkan ve Instagram için ideal fotoğraf noktaları gösteren posterler yerleştirdi.

Bir maymunun bir posteri, “Uzun zamandır insanlardan daha çok maymun olmamıştı” yazıyor. Kampanyada ayrıca “#NoPeople” ve “#NowIsTheTime” gibi hashtag’ler de vurgulanıyor. UNESCO dünya mirası alanına ev sahipliği yapan Kyoto, artık aşırı kalabalık değil, adeta el değmemiş bir doğal alan.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.