Kristal’de geri sayım başladı

“Dur daha Nisan’dayız” diyenler olacaktır başlığı görünce… Evet, yaratıcı işler yapmaya devam etmek için “dur daha Nisan’dayız”, ama Reklamcılar Derneği açısından geri sayım çoktan başladı.

Reklamcılar Derneği Yeni Başkanı Kayhan Şardan liderliğinde toplanan Kristal Elma komitesi, jüriden festivaldeki yemeklere, yarışma kategorilerinden altyapıya kadar pek çok farklı alanda iyileştirmeler yapmak üzere çalışmalarına başladı. Reklamcılık sektörünün bu en önemli festivali ve yarışması, her yıl özellikle dijital iletişim tekniklerinin reklamcılık içindeki gelişimine paralel sürekli bir değişime uğramak durumunda kalıyor.

Farklı dijital iletişim teknikleri bir taraftan kullananlar veya reklamcılar için sınırları olmayan bir entegrasyon sağlarken, diğer taraftan birbirinden çok net çizgilerle ayrılmak zorunda kalıyor. Örneğin bir reklam filmi değerlendirirken artık, “Instagram filmi, internet filmi, sinema filmi, televizyon filmi…” gibi bir kategoriye oturtmak gerekiyor. Her geçen gün artan reklam filmi üretimini düşünürsek bu yıl jürileri bekleyen önemli kırılma noktalarından birinin yine bu olacağını öngörmemek elde değil.

Bu yılın önemli değişikliklerinden biri de sektör değerlendirmesi olarak bilinen ve bazı işlerin jürinin önüne çıkmadan elenmesini sağlayan uygulamanın kaldırılmış olması. Artık tüm başvuran işler ilgili jürinin önüne mutlaka çıkacak.

Aynı zamanda festivalin ve yarışmanın iletişiminde de bu yıl çok daha aktif bir iletişim planı göreceksiniz. Hem festivale katılan konuşmacıları önceden daha iyi tanıma fırsatınız olacak hem de festival boyunca hiçbir şeyi kaçırmamanız için gerekli gerçek zamanlı iletişim aktiviteleri de sizlerle olacak. Bunun için Reklamcılar Derneği’nin ilgili sosyal ağ hesaplarını takip etmeye başlamak için doğru bir zamandayız.

Özetle, Reklamcılar Derneği her zaman olduğu gibi sektörün tüm paydaşlarını mutlu edecek bir festival ve yarışma için var gücüyle çalışıyor.

Herkese hayırlı Kristaller olsun!

Burçin Ergünt
Ping Digital Executive Partner
@burcinergunt

Bu yazı Campaign Türkiye’nin Nisan 2015 sayısında yayınlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.