artwork

Koton kadına şiddete hayır dedi

5 sene önce

0

%63’ü kadınlardan oluşan çalışanlarıyla Koton kadına şiddete hayır dedi.

Koton çalışanları, kadına şiddete olan tepkisini göstermek için 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde turuncu giysi ve aksesuarları tercih etti.

Hayatın her alanında kadınların daha güçlü ve özgür olması için farklı çalışmalar içinde bulunan Koton, yeni bir farkındalık projesine daha imza attı. UNDP’nin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Prensipleri- WEPs imzacısı şirketlerin başında gelen Koton, dünyada ‘Orange The World’ adıyla bilinen projeye yurt içi ve yurt dışı tüm merkez ofis çalışanlarının yanı sıra lojistik depo çalışanlarıyla da destek verdi.

Son yıllarda #MeToo, #TimesUp ile birlikte değişim hareketleri, aktivistler ve şiddete maruz bırakılmış kişilerin azmi ve cesareti sayesinde kadına yönelik şiddetin daha görünür hale geldiğini savunan UNİTE (United Nations Secretary-General’s Campaign)’in Kadına Karşı Şiddete Son kampanyasında yer alan Kotonlular, ‘Dünyayı Turuncuya Boyayalım’ akımı kapsamında turuncu giysi ve aksesuarları tercih etti.

‘Farkımız farkındalığımız olsun’ sloganıyla projeye dikkat çeken Koton, pek çok farklı alanda sürdürdüğü kadına destek projelerini devam ettirecek.

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...