Konforlu ve sakin bir ofis: Skala Medya

Şehrin merkezinde, gürültüden uzak, yeşilin içinde bir ajans. Bu ay reklamcılık endüstrisinden 360 derece hizmet sunan Skala Medya ofisini ziyaret ettik.

Biraz mevsimi geçmiş olabilir ama yine de bahçeli ve hatta bahçesinde havuzu olan bir ajansta çalışmak sizce de kulağa hoş gelmiyor mu? Bu ay ofis sayfalarımız için Skala Medya’yı ziyaret ettik. Bir süredir sanata da ağırlık verdiğimiz sayfalarımızda yeniden ajans dünyasından bir yere misafir olduk.

Ajansın yerinin Levent’te olamasına şaşırmamıştık ancak beklediğimiz ile karşılaştığımız arasındaki fark bizi oldukça mutlu etti. Çalışanlarına şehrin ortasında, belki de trafiğin ve karmaşanın en yoğun olduğu bölgelerden birinde konforu sunan Skala Medya’yı Erkan Şimşek’in rehberliğinde gezdik.

Ajanslardaki renkli ama bir o kadar da bol mesaili, yoğun görüntülere alışığız açıkçası Skala Medya’ya giderken de yine aynı karelerle karşılaşacağımızı düşünüyorduk ancak Levent’te bir iş hanı ya da plazaya sıkışmak yerine bahçeli evlerden oluşan bir çalışma alanı da beklemiyorduk.

Konforlu ve sakin bir ofis: Skala Medya

2013’ten beri Levent’teki yerinde bulunan ajans, önceleri 600 metrekarelik bir alana sahipti. Ancak 360 derece hizmet sunan, veri analizinden stratejiye, geleneksel medyadan dijital medyaya hizmet veren bir yapının bu alanda sıkışıp kalmasını beklenemezdi.

Konforlu ve sakin bir ofis: Skala Medya

Artan iş yükü ve yoğunluğu ile beraber büyümeye giden Skala Medya bu 600 metrekarelik alana bir bina daha satın alıp 2015 yılında 500 metrekare daha ekliyor. Ve ekiplerini çalışma düzenlerine göre ayırıp yerleştiriyor. Ofis ziyaretimiz esnasında en çok dikkatimizi çeken konulardan biri çalışanlarına son derece aydınlık, ferah ve her şeyden önemlisi konforlu alanlar sunması oluyor. Herhalde tam da bu esnada ajansta bir havuz olduğundan da bahsetmemiz gerekiyor.

Konforlu ve sakin bir ofis: Skala Medya

Her iki binanın arasında çalışanların kulanımına açık, temizliği sürekli olarak sağlanan bir havuz ve bahçe yer alıyor. Kışın pek kullanışlı olmayabilir ancak yazın çeşitli partilere ev sahipliği yaptığını öğreniyoruz. Üstelik ajansın etrafında bulunan ve Levent’i reklamcılık endüstrisinde gözbebeği haline getiren komşu ajanslar da zaman zaman bu partilerde boy gösteriyor. Kimi müziği sağlıyor kimi mekanı…

Sadece partilere, kahvaltılara ya da happy hour’lara ev sahipliği yapılmıyor Skala’da. Ajans aynı zamanda Login Akademi ismini verdiği bir eğitim ve deneyim programını da burada başlattı. Tamamen ücretsiz olarak başlayan Login Akademi ile bilinçli, sorumlu, etik kurallara bağlı ve mesleğin profesyonel gerekliliklerine sahip medya çalışanları yetiştirmeyi hedefliyor.

 

Havuza bakan 3 oda

Havuza bakan üç ayrı birbirinden bağımsız oda gözümüze çarpıyor, toplantı odaları olarak kullanılan bu odalardan birisi ise ayrılmış durumda.

Konforlu ve sakin bir ofis: Skala Medya

 

Skala Medya Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Buladı’nın daha önce beraber çalıştığı ve “40 yıllık dostum” dediği Erol Olçok’un odası da tam olarak bu alanda bulunuyor. Oğlu ile 15 Temmuz’da şehit olan Erol Olçok’un odası anı olarak Skala Medya’da varlığını koruyor.

Konforlu ve sakin bir ofis: Skala Medya

Yurt Mimarlık ile çalışan ajans, Hasan Yurt ile beraber 2015’te eklenen binayla beraber her iki alanda da son derece kullanışlı, kollektif çalışmaya uygun olduğu kadar rahat bir çalışma alanı ortaya çıkarmayı başarıyor.

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Kasım 201 sayısında yayımlandı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.