Koineks’in Türkiye’den dünyaya açılan penceresi: Thodex

Yerli kripto para borsası Koineks, Türkiye’de ilk olan yenilikleri getirdiği ve başarıyla geçen üç yılın ardından, daha büyük bir meydan okumaya hazırlanıyor. Büyük bir dönüşüm geçiren platform, yeni adı Thodex ile artık dünyaya açılmak için gün sayıyor.

2017 yılında kurulan Türk kripto para borsası Koineks, kısa zamanda aldığı kayda değer mesafeyle çok sayıda yatırımcıya ulaştı. Kuruluşuyla birlikte, Türkiye’de 5 farklı kripto para birimini aynı anda listeleyen ilk kripto para borsası olan Koineks, listelediği dijital para birimi sayısını zamanla 18’e çıkarmayı da başardı.

Borsanın Türkiye’nin ilk Bitcoin ATM’sini İstanbul’un merkezi bir noktasında kurmasıyla birlikte, başarılarını bir yenisini daha ekledi. ABD’den aldığı FinCen MSB lisansıyla tüm dünyada işlem yapılabilecek bir yapıya kavuşacak platformda hem mevcut hem de yeni kullanıcıları birçok fırsat bekliyor. Bunlardan başlıcaları;
kullanıcıların kazancını artıracak afilliate ortaklık programı, 20’den fazla kripto para biriminden oluşan liste ve kredi kartıyla kripto para alma imkânı olarak öne çıkıyor. Yepyeni bir arayüzle gelecek ve kripto para yatırımcılarını en düşük komisyon oranlarından yararlandıracak Thodex aynı zamanda; her yerde ve zamanda işlem kolaylığı sağlayan mobil uygulamasıyla ve 7 gün 24 saat boyunca aktif müşteri destek ekibiyle de alanında fark yaratacak.

ABD’deki kripto para piyasasına açılma kararı alan ve böylece küresel ölçekte hizmet verecek olan platformun yaşadığı büyük değişimi, CEO Faruk Fatih Özer şu sözlerle yorumluyor: “Koineks olarak, sadece üç yılda uzun bir yol aldık ve çok önemli bir deneyim elde ettik. Bunları yaparken de bizi tercih eden yatırımcılara daima kaliteli hizmet vermeyi başardık. Şimdi tüm dünyadan kullanıcıların işlem yapabileceği bir borsa olma yolundayız. Bunun sadece bizim için değil, Türkiye için de büyük bir adım olduğunu düşünüyorum. Çünkü Türkiye’den ilk kez bir kripto para borsası küresel ölçekte faaliyet gösterecek. Kaldı ki bunu ABD gibi son derece büyük ve keskin rekabetin hüküm sürdüğü bir pazara girerek gerçekleştireceğiz.

Bu konudaki cesur tavrımızda hem bize yıllardır güvenen müşterilerimizin hem de her birimiyle sürece katkıda bulunan deneyimli takım arkadaşlarımızın payı var.” Özer, kripto para borsasındaki isim değişikliğini de bu değişim çerçevesinde kararlaştırdıklarını belirtti. Artık yalnızca Türkiye’deki yatırımcılarla sınırlı kalmayıp yurt dışından yatırımcıların da işlem yapacağı platformun başlattığı yenilenme sürecini yansıtacak Thodex sözcüğü de bu doğrultuda seçilmiş. Koineks CEO’su bu noktada; kolay akılda kalabilecek, yazım açısından uluslararası toplumun kolayca benimseyebileceği ve dünyadaki diğer kripto para borsalarıyla karıştırılmasını önleyecek özgünlükte ve terminolojik anlam taşımayan bir isim olarak Thodex’i tercih ettiklerinin altını çizdi.

Bunun yanında, değişen yapının mevcut Koineks kullanıcılarının üyelik bilgilerinde herhangi bir değişiklik oluşturmayacağı vurgulandı. Süreçle ilgili yeni gelişmelerin ise Thodex Facebook, Twitter, Instagram ve Linkedin hesaplarından paylaşılacağı aktarıldı. CEO Faruk Fatih Özer bu noktada, sosyal medya hesaplarında kullanacakları #thodex hashtag’i ile birlikte kullanıcılara kulak vereceklerini kaydetti ve onları bu değişimin en önemli parçası olmaya davet etti.

Bunları da beğenebilirsin
8 Yorumlar
 1. emre oelers diyor

  Koineks’in sadece Türkiye’de sınırlı kalmasını bende istemezdim. Diğer borsalardan farkları çok fazla ve bizleri mutlu edecek farklar onlar. Yurt dışında da hizmet vermeleri gurur verici. Hedefleri için üyeleri olarak arkasındayız. Tabi yurt dışında Koineks’e Koineks değil Thodex demek daha yakışırdı.

 2. Kenan Ayan diyor

  Tebrik ederim, borsalardaki bu gelişmeler üyelerini de iyi derecede etkiliyor.

 3. Tarık Özen diyor

  Dünyaya açılmaları çok iyi olmuş. Açıkçası 2020 yılı artık sanal anlamda daha çok genişleyecek bir yıl olur diye düşünüyorum. Sanal paralar için de, kripto paralar için de büyük bir yıl olacaktır.

 4. Eren Savar diyor

  Koineks şimdi Thodex olarak en iyi borsa arasında yer alıyor asıl. ABD’den lisans almak ve bu son noktaya ulaşmak çok büyük iş, tebrik ederim.

 5. Mert Çelik diyor

  Koineks açıldığı, ilk yıllarda alım-satım işlemlerinde birçok seçenek sunmuştu bize. Thodex dönüşümünde ise bu seçeneklerine kredi kartı ile satın alma seçeneğini de eklemişler. Olumlu dönüş oldu bu. Bu dönüşte gerçekten cesurca davrandılar.

 6. Serkan Aydın diyor

  Çok borsa var Türkiye’de ama büyük borsalar çok az, onayı saatler süren para çekmesi günler süren ve kazanç sağlamayan borsalar. Bu sıkıntılar olduğu sürece bir borsa borsa sayılmaz aslında. Thodex bitcoin borsası da bu olanlara bakılınca çok iyi bir borsa olduğu belli oluyor. Şahsen ben bitcoin borsası olan Thodex’i tebrik ederim.

 7. hakan diyor

  Borsada işler kızışacak zaten kızışsın da 🙂 ayrıca Thodex’i başarılı buluyorum.

 8. erkin diyor

  Tebrik ederim, borsalara karşı baya bi avantaj sunmaktalar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.