KLM Havayolları artık bir restoran, banka ve radyo istasyonu

KLM Havayolları Hollandalı bir Kraliyet Havayolu şirketi ancak Almanların %46’sı bunu bilmiyordu. KLM de Almanlara “ne olduğunu” anlatabilmek için geçtiğimiz Ağustos ayında bir kampanyaya imza attı. Almanya’nın Hollanda’nın bitişiğinde olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu tanınmıyor olma durumu, hava yolu şirketi için bir sorun çünkü Almanya, KLM’nin uçtuğu sekiz noktayla sahip olduğu en önemli pazarlardan.

Havayolu şirketinin ajansı DDB & Tribal Amsterdam, Almanlara KLM’nin olduğunu soruklarında aldıkları cevaplar hep aynı üçlüden oluşuyordu; banka, restoran ya da bir radyo istasyonu. Ajans da Almanlara düşündüklerini verdi; gerçek bir banka, bir restoran ve bir radyo istasyonu olduğunu düşündükleri bir KLM.

Tabii ki, bu 3 yerin de kendince farklı faydaları oldu ziyaretçileri için. Havacılık temalı restoranda ücretsiz KLM yemekleri sunulmaktaydı. Para çekme makinesi hiç para vermedi ancak ücretsiz uçak bileti ile insanları şaşırttı ve onlara KLM ile uçmanın tüm faydalarını gösterdi. Radyo istasyonu ise özel olarak yapılmış KLM parçaları çalan bir KLM bandına sahipti ve KLM avantajları eğlenceli haberler, reklamlar ve testler ile duyuruldu.

Künye

Reklamveren KLM Royal Dutch Airlines
Ajans DDB & Tribal Amsterdam
Kreatif Direktör Ed van Bennekom, Jasper Diks
Prodüksiyon Şirketi Who’s McQueen
Yönetmen Jonty Toosey

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.