Kırmızı Ödülleri için başvurular başladı

2003 yılından bu yana düzenlenen ve bu yıl 15. yılını kutlayan Kırmızı Ödülleri için başvurular başladı.

Dijitalleşen ve hızla büyük bir evrilme geçiren dünyanın tüm dinamiklerinin bir yansıması olarak reklam sektöründe yaşanan değişime de dikkati çekmek isteyen Kırmızı’nın bu yılki teması ‘değişim’ olacak. 15 yıl boyunca değişen sektör koşullarıyla birlikte değişen ve büyüyen Kırmızı Ödülleri sektörel etkileşimi de vurgulayan bu temaya özel bir çekim gerçekleştirecek.

Katılım alanı genişliyor

Bu yıl ‘Uygulamada Ustalık’ adıyla ilk kez sektörle buluşacak olan kategoriye ise reklam, medya ve iletişim ajansları; reklam fotoğrafçıları, illüstrasyon sanatçıları ve prodüksiyon, animasyon & müzik yapım şirketleri katılabilecek.

Bu senenin bir diğer yeniliği de sadece ödül almaya hak kazanan ajansların değil, aynı zamanda bu yaratıcılığı destekleyen reklamverenlerin de Kırmızı ve Kıpkırmızı ödül heykeli sahibi olması.

Kırmızı’ya başvurular, 19 Mart 2018 tarihinde sona erecek. Kırmızı Ödülleri’ne, 16 Nisan 2017 – 18 Mart 2018 tarihleri arasında ilk kez yayınlanmış özgün reklamlar katılabilecek. Özel ödüllerle birlikte toplam 84 ödülün sahiplerini bulacağı Kırmızı’da katılımcılar, büyük ödül Kıpkırmızı için yarışacak.

Kırmızı’nın 15. yılında, toplam beş ana yarışmada güncellenen 69 alt kategoride yarışacak ajanslara ek olarak tüm kategori kazananlarının reklamveren firmaları da yaratıcılığı destekledikleri için ödül heykelciği sahibi olacak.

Başvuruları; reklamcılık sektörünü fırsat eşitliği çerçevesinde temsil edecek isimlerinden oluşan ve başkanlığını Kramp Ajans Başkanı Ahmet Akın’ın yaptığı 80 kişilik bir jüri değerlendirecek.

Katılımcılar, Kırmızı Ödülleri’nin yenilenen sitesinden, bu yılın kategorilerinin detaylarını, katılım koşullarını ve teknik detayları, Hürriyet Özel Ödülü, Genç Kırmızı ve Canlı Kırmızı yarışmaları ile ilgili geniş bilgiye de ulaşabilecekler.

Kırmızı Ödül Töreni 26 Nisan akşamı gerçekleşecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.