KFC Noel temalı reklamında tavuk hindiye meydan okuyor

KFC Noel temalı reklamında, kümes hayvanlarının iki kralı arasında dramatik bir duruş çizerek ‘Hindi gelip geçicidir ama tavuk kalıcıdır’ diyor.

KFC Noel temalı reklamında tavuğun yanında-campaigntr

Mother London tarafından yaratılan ve eski Batı filmlerinden ilham alan kampanya filmi, karlı bir dağ manzarası ile başlıyor. Bir tavuk donmuş göl, dik kayalar boyunca ve dikenli tellerin altından yürüyor, köşeyi döndüğünde ezeli düşmanı hindi ile karşılaşıyor.

Hindi, tüylerini kabartıyor ve kahramanımıza keskin bakışlar atıyor. Fakat tavuk, hindiyi kaçmaya zorlayarak bu karşılaşmayı kazanıyor.

KFC bu reklamıyla, halkın -açığa vurmasalar da – Noel’de hindi yemekten pek de hoşlanmıyor oluşunu ortaya çıkarmayı umuyor. İş; basılı, internet ve outdoor mecralarla da desteklenmiş. Afişlerden birinde: ‘Noel’de hindi yemekten zevk alıyor gibi yapmak mı? Bu, beklentilerinizi düşürmektir.’ yazıyor.

KFC’nin pazarlama yöneticisi Monica Pool: “Restoranlarımızı 25′ Aralık’ta kapatıyoruz hindi yendiği için, ama endişelenmeyin yılın diğer günleri KFC burada olacak.” diyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.