Keşke Ben Yapsaydım: Mert Günhan

Keşke Ben Yapsaydım sayfalarımızın bu ayki konuğu Fevreka Kreatif Direktörü Mert Günhan oldu.

İnsanlık olarak, gri bir dönemden geçiyoruz. Teknolojik gelişmeler, toplumsal ruhsal olgunluğumuza ulaşamayacak kadar ilerideyken, sürekli olarak sosyal medyanın bilgi kirliliği yaratması ve çöp veriyi ‘insanoğlu’na istese de istemese de yedirmesi, uzun vadede ciddi bir problem. Bu sebeple “reklam filmi” denilen şeyin süresi gittikçe kısalıyor. Instagram üzerinde 1 saniye içinde dikkatimizi çekmesi gereken postların tasarlandığı bir dünyada, çevremizde asıl dikkat etmemiz gereken şeylere de dikkat edemiyoruz. Herkesin psikolojisini korumak için görmeyi seçtiği şeylere bakması, baktığı şeyleri ise görmemesi büyük bir ikilem.

İşte Sandy Hook Promise, bununla ilgili bir reklam aslında. BBDO’nun Amerika’da toplumsal bir sorun haline gelmiş okul katliamlarının önüne geçmek için yaptığı EVAN isimli film, bakmayı seçtiğimiz şeylerle bakıp göremediklerimizi konu alıyor.

Kendi küçük yaşam alanlarımızın ve bu yaşam alanlarını kurtarmak için oluşturduğumuz balonların, aslında ne kadar narin ve hassas olduğunu, tüm insanlığın nasıl bir pamuk ipliğine bağlı olduğunu gözler önüne seriyor.
Yaratıcılık, sonu olmayan bir kavram, doğru kullanıldığında ise hayat kurtarıyor.
Bu sebeple ben “EVAN” gibi videoları izlediğimde, yaptığım işin bu denli güçlü fikirlere izin veriyor oluşu konusuna şükran duyuyorum ve “Keşke ben yapsaydım” diyorum.

Künye:

Marka Sandy Hook Promise
Ajans BBDO
Yayın Dönemi 2016

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 76. sayısında yayımlandı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.