Keşke Ben Yapsaydım: Didem Öztürker Demirçelik

Campaign Türkiye Aralık 2017 sayısının Keşke Ben Yapsaydım köşesi konuğu Wanda Digital Metin Yazarı Didem Öztürker Demirçelik oldu.

 “Keşke ben yapsaydım” dediğim en az 1 iş görüyorum her yıl. Türkiye’de yapılmış zamanın cesur işlerinden, Ceza’nın seslendirdiği Milliyet reklamından tutun da teknolojinin başını alıp gittiği yapay zeka işlerinin ilk büyük örneği “The Next Rembrandt” işine kadar geniş bir liste var.

Ben geçtiğimiz yılın en iyi işlerinden olan ve ters köşeyi çok güzel yaşatan Sandy Hook Promise’in bireysel silahlanmada bilinçlendirme ve farkındalık için yaptığı “Evan” işini paylaşmak isterim.

Film tatlış bir lise aşkını anlatarak başlıyor. Hikayenin akışına kapılıp gidiyorsunuz. Tam kızla erkek birbirini bulup mutlu sona ulaşılıyor derken, hikaye hiç umulmadık şekilde trajediye dönüşüyor. Film boyunca sıcacık bir aşk hikayesi izlerken arka planda bir silahlı saldırı hazırlığı yapıldığı ve bunun gözünüzden kaçtığı gerçeği tokat gibi suratınıza çarpıyor. Film, “eğer büyük resimdeki detaylara yeterince dikkat edersek, trajedileri önleme şansımız olabilir” mesajını açık, net ve çarpıcı bir şekilde veriyor. Böylesine acı bir konuyu ajite etmeden, yalın ama etkili bir şekilde anlatan, bir de ters köşeyi hakkıyla yaşatan güzel bir iş Evan. Keşke ben yapsaydım…

Künye:

Reklamveren: Sandy Hook Promise

Reklam Ajansı: BBDO New York

Yapım: Smuggler

Yönetmen: Henry-Alex Rubin

Şarkı: “Johnny Met June”- Shelby Lynne, Capitol Records, Inc. and Kobalt Music Publishing America, Inc.

Yıl: 2016

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Aralık 2017 sayısında yayımlandı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.