Keşke Ben Yapsaydım: Bengü Turna

Keşke Ben Yapsaydım köşemizin bu ayki ismi, Manajans JWT Social Media Content Creator’ı Bengü Turna oldu.

Herkes kadınları çok seviyor, herkes kadınların üzerine titriyor, “Aman kadınlar olmasa biz de olmazdık”, “Aman Allahım kadınlar olmasa şuradan şuraya gidemezdik” ama günün sonunda sadece ülkemizde değil, neredeyse dünyanın her yanında milyonlarca kadın, bir şekilde şiddetin, ötekileştirmenin ya da kenara itilmenin farklı varyasyonlarına maruz bırakılıyor.

Günlük hayatımızda çok fark etmiyor olsak da, kadınlar ve erkekler arasındaki maaş eşitsizliği yine kenara itilen kadın iş gücünün minik bir örneği. Brezilyalı kadınlar da bu durumdan oldukça rahatsız olmuş olacaklar ki, Brezilya’nın 3 büyük kadın şarkıcısı bu eşitsizliğe dikkat çekmek için bir araya gelmiş. Eee ne demişler? Kadın kadına destek olunca dünya yerinden oynarmış. 🙂

Bengü Turna

Evet reklamlar çoğunlukla aşırı eğlenceli ve çok renkli. Hepimizi çeken yanı da belki bu. Ama eğer elimizde mesajımızı verecek küçücük bir olasılık bile varsa ben sonuna kadar o olasılığın peşinden koşmayı tercih ederim. O yüzden de izlediğim günden beri keşke ben yapsaydım, keşke benim aklıma gelmiş olsaydı dediğim iş JWT Brasil’in Instituto AzMina için yapmış olduğu #morethan70 işi.

 

Künye:

Marka Instituto AzMina
Ajans JWT, São Paulo, Brazil
Yayın Dönemi Mart 2017

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 77. sayısında yayımlandı.
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.