Kenya Grayling’e emanet

Halkla ilişkiler şirketi Grayling, Kenya‘nın dünyaya tanıtılması için çalışacak. Doğu Afrika ülkesi Kenya’nın turizm faaliyetlerinin halkla ilişkilerini bundan böyle global halkla ilişkiler şirketi Grayling yürütecek.

Kenya Doğu Afrika İlişkileri, Ticaret ve Turizm Bakanlığı ile imzalanan anlaşmaya göre Grayling, Kenya’nın yabancı yatırımcılar için cazip hale getirilerek ülkedeki turizmin eski gücüne kavuşturulması ve geliştirilmesi amacıyla hükumet politikasını destekleyen çalışmalarda bulunacak.

Huntsworth Group‘a bağlı olarak faaliyet gösteren, Türkiye’de de ofisi bulanan Grayling, Kenya ile bu ülke için kritik öneme sahip pazarlar arasında köprü vazifesi görecek. Grayling, Kenya’nın potansiyelini dünyaya tanıtmasında ve hükümetin mesajlarını hem bölgesel hem de uluslararası platformlarda duyurmasında etkili olacak.

Konuya ilişkin olarak Kenya’nın Iten şehrinde bölgesel turizm ve yatırımları geliştirme amacıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Doğu Afrika İlişkileri, Ticaret ve Turizm Bakanlığı Genel Sekreteri Phyllis Kandie şöyle dedi: “Kenya olarak zor zamanlardan geçiyoruz ve bu durum tabii ki turizmimizi de olumsuz etkiliyor. Hatta bu durumdan sadece ülkemiz değil, bölgedeki diğer ülke ve şehirler de etkileniyor. Bunun ne kadar ciddi bir sorun olduğunun farkındayız. Hükümet olarak Kenya’ya hak ettiği itibarı geri kazandırarak yeniden Afrika’nın bir numaralı turizm destinasyonlarından biri haline getirmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Pek çok alanda uluslararası toplumun desteğini almakla birlikte, Grayling gibi deneyimli bir ortağın küresel network’ü sayesinde mesajlarımızı dünyanın dört bir köşesine ulaştırabilmemiz bizim için çok önemli. Eşsiz yatırım fırsatları sunan Kenya aynı zamanda sahip olduğu emsalsiz tarihi ve doğal zenginlikleri, ekolojik çeşitliliği, ekonomik potansiyeli ve muhteşem insanlarıyla dünyanın en sıradışı turizm rotalarından biri.”

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.