Kendini değiştirme dünyayı değiştir

Şampiyon tenisçi Naomi Osaka, Nike‘ın yeni kampanyasında medyanın art arda gelen sorularıyla karşılaşıyor.

Şampiyon tenisçi Naomi Osaka, Nike’ın yeni ‘Don’t Change Yourself. Change The World.’ kampanyasında medyanın art arda gelen sorularıyla karşılaşıyor.

21 yaşındaki Osaka, Grand Slam turnuvasını kazanan ilk Japon oyuncu oldu. Tenis kortundaki bu başarısı, Naomi Osaka’nın özel hayatı hakkında küresel bir takıntı yarattı.

Genç sporcu özellikle Japon medyası tarafından soru bombardımanına tutuldu; katsuda (domuz pirzolası ve pirinç) sevgisinden yarı Haitili yarı Japon olmasına kadar birçok soruyla karşılaştı.

Melez olmak Japon güzellik standartlarına göre pek kabul görmediği için, Nissin gibi Japon markaları, Osaka’yı açık tenli bir çizgi film karakteri olarak betimledi.

Nike’ın yeni reklam filminde, Osaka kortta kendisine atılan ‘Kendinizi Japon olarak mı Amerikan olarak mı kabul ediyorsunuz?’ ‘En büyük rakibiniz kim?’ gibi sorularla karşılaşıyor.

Ayrıca Japonca olarak sorulan ‘Ödül paranızla ne alacaksınız?’ ‘Japonca yanıt verebilir misiniz?’ gibi sorular da reklamda yer alıyor.

Video Osaka’nın başka bir servise hazırlanırken kameraya dönüp parmakları dudaklarında sessizlik istemesiyle sonlanıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.