Kaybedilen derbi sonrası Tottenham taraftarlarına 90 saniyelik ilan

Grey London ve Take 90, kaybedilen derbi sonrası Tottenham taraftarlarına seslenerek, onları sakinleştirmek için yeni kampanyaya imza attı.

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Kuzey Londra derbisinde Tottenham, Arsenal’e karşı 4-2 kaybetmesi ile sonuçlanmıştı. Bu skor üzerine Tottenham taraftarları sinirlerine hakim olamamıştı. Kendileri için büyük bir hezimet olan bu yenilgi, taraftarlar arasında kolay kolay hazmedilecek türden değildi. Ayrıca bu skor Tottenham’ı ligin lideri olan Manchester City’i yakalamasını zorlaştıracak türdendi.

Bu olaydan yola çıkan Take 90, öfkenin insan beyninin salgıladığı kimyasallardan ortaya çıktığını ve bu durumun kaybolması için 90 saniyeye ihtiyaç duyulduğundan bahsederek, yeni kampanyaya imza attı. Bu olaya dikkat çekmek için ise rotasını futbola çevirdi. Yayınladıkları ilanda sakinleştirici ve mutlu edici metinlerin olduğu ve 90 saniyelik bir okuma olduğunu söyleyen marka, Tottenham taraftarlarını ve öfkesini kontrol edemeyen insanlara bu şekilde seslenmeyi tercih etti.

 

Künye:

Reklamveren: Take 90

Reklam Ajansı: Grey London

Yaratıcı Metin Yazarı: Joseph Arnold

Art Direktör: Nathan Holley

Kreatif Direktör: Joseph Ernst and Joe De Souza

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.