Site icon Campaign Türkiye

Kantar Insights Türkiye Genel Müdürü Hande Beceren, “Belirsizlik Döneminde Değişen Tüketici Beklentileri & Yönümüzü Bulmak” etkinliğinde

Kantar Insights Türkiye Genel Müdürü Hande Beceren, oturumda kriz döneminde marka konumlandırması, durumla bağlantılı iletişim mesajları ve tüketiciyi kazanmak temalarına değindi.

Hande Beceren‘in konuşmasından öne çıkanlar şöyle oldu:

“Markaların güven hissini tüketicide inşa etmesi gerekiyor, yapılan her işte her iletişim aktivitesinde güven çok önemli.”

“Tüketicinin reklamlar dursun gibi bir beklentisi yok. Yaptığımız araştırmadan; markaların ekonomik durumda pozitif bir bakış açısı sergilemesi, elini taşın altına koyması ve mevcut durumdan istifade etmemesi beklentileri yoğunlukla ortaya çıktı.”

“Markalar yatırıma ara vermeli mi? Yayına ara verirken marka değerinizden bir parça veriyorsunuz. Yayına ara verilen dönemden sonra tekrar geri geldiğinizde aynı pazar payı için çok daha fazla yatırım yapılması gerekiyor.” 

“Yardım yapılıyorsa duyurmalı mıyız? Evet, tüketici aksiyonları görmek istiyor ama reklam tonuna çok dikkat etmek gerekiyor.
Sadvertising’den uzak durun; günü aydınlatacak bir şey, gündelik hazları hatırlatmak çok güzel, duygusal ve samimi olmak ve mizahı da dışlamamak gerekiyor.”

Exit mobile version