Kantar CEO’su Eric Salama 17 yıl sonra istifa etti

Şimdi benim için duraklamak, kişisel önceliklerime önem vermek ve diğer deneyimleri keşfetmek için doğru zaman.

Pazar Araştırma Kantar’ın CEO’su Eric Salama’nın, 2020 yılında, işinden 17 yıl sonra ayrılacağı açıklandı. Salama koltuğunu devrettikten sonra, bağımsız üye olarak yönetim kurulunda görev almaya ve müşterilere danışmanlık hizmeti vermeye devam edecek.

Reklam devi WPP bu yılın başlarında 4 milyar dolar karşılığında Bain Capital’e çoğunluk hissesini satmıştı.

Ocak ayında Kew’de arabasının soyulması girişimi sırasında bıçaklanan Salama,”bir yıldan sonra “kişisel önceliklerime önem vermenin ve diğer deneyimleri keşfetmenin zamanı geldi.” dedi.

Reklam devi, bu yılın başlarında 4 milyar dolar karşılığında Bain Capital’e çoğunluk hissesi sattı. Satış ile ilgili olarak Salama, “Kantar’ı satışa hazırlamak ve yeni ortağımız Bain Capital ile bir anlaşmayı başarıyla bitirmek, bizler için 18 ay süren yoğun, uzun ve faydalı bir sonucudur.”” dedi.

Salama’nın kararını anlayışla karşıladıklarını belirten WPP CEO’su Read, “Salama’nın çalıştığı 17 yıl içerisinde Kantar’ı dünyanın lider veri, içgörü ve danışmanlık şirketine çevirdiğini ve şirketin dönüşümü için yorulmaksızın çalıştığını söyledi.

Bain Capital’in genel müdürü Luca Bassi, şunları ekledi: “Eric’e, satış süreci boyunca şirketin liderliği ve şirkete olan bağlılığı için teşekkür etmek istiyorum. Kantar’ın yıllar içindeki başarısının gerçek mimarı oldu. Bu başarının devam edeceği bir stratejiyi de yine kendisi oluşturdu.

“Şirketin gelişiminde bu aşamada istifa etme kararına tamamen saygı duyuyoruz. Kantar’ın uzun vadeli başarısı için Eric’le çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.