artwork

Kanada’da yasal esrar kullanımı sürüş güvenliğine engel olmuyor

5 sene önce

0

Ekim ayında Kanada’da esrar kullanımı yasal hale gelecek. British Columbia Otomobil Derneği (BCAA) bazı endişeler yaşıyor ancak sürüş güvenliği konusunda gençlere güveniyor. Kanada’da yasal esrar kullanımı ve sürüş güvenliği üzerine başlatılan reklam kampanyasının hedef kitlesi ebeveynler.

Vancouver ajansı One Twenty Three West tarafından hazırlanan kampanyada British Columbia Otomobil Derneği (BCAA), sürüş güvenliğine dikkat çekerken, millenial’ların diğer nesillerden daha tedbirli davranacağına değiniyor.

Güvenli sürüş temalı reklam filminde roller değişiyor, genç çocuk babasına esrar kullanımı sonrasında araba kullanmaması gerektiğini söylüyor. Konuşma stili, anlayışlı bir ebeveynin çocuğunu yargılamadan uyarmasını andırıyor. Genç adam babasına, isterse onu parti dönüşünde gelip alabileceğini de ekliyor.

Son yasa tasarısıyla esrar kullanımını yasallaştıran Kanada, kanunu ekim ayında uygulamaya koymayı planlıyor. British Columbia Otomobil Derneği (BCAA) en kötüye hazırlanıyor: Esrar kullanımı sonrasında bireyler araç kullanmaya karar verirse ne olacak? 

British Columbia Otomobil Derneği’nin araştırmasına göre sorumsuz davrananlar gençler değil, X kuşağı olacak. Yapılan araştırmaya göre 18-34 yaş aralığındaki gençlerin %88’i  madde kullanımı sonrasında asla araç kullanmayacağını belirtiyor. Ayrıca bu gençlerin %72’si son 3 yıl içinde alkollü bir ekibi evlerine bırakmak için alkol almayan kişi olmuş.

Serinin devam filmlerinde madde etkisi altındaki ebeveynlerin neden araç kullanmamaları gerektiği de gösteriliyor.

Kampanya TV’nin yanı sıra dijital, sosyal medya ve sinemada sürdürülecek.

Senin için
Tümünü göster
iPhone’un çekim kalitesi Hintli film yönetmenini etkiledi

Apple, Hindistan’da yaratılan ilk “iPhone’la çekilen”, 30 dakikalık Bollywood tarzı...

Purina, Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getirdi

Purina’nın heyecanlı kedisi Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getiren proje kapsamında ünlü...

Babanız elektrikli otomobil alırsa…

Kevin Bacon ve kızı, eğlenceli Hyundai Ioniq 6 reklamı için...