artwork

Kadınlar her güçlüğün altından kalkabilir

10 ay önce

0

Kelebek Mobilya Marka Direktörü Serkan Kaplan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırladıkları kampanyanın detaylarına değinirken aldıkları olumlu geri dönüşlerden duyduğu memnuniyeti aktarıyor. 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yayınladığı filmiyle yeni nesil Mahmure’lere seslenen Kelebek Mobilya; kadınların her türlü işi başarabileceğini, yenemeyecekleri zorluk olmadığını vurguluyor ve Nükhet Duru’nun Mahmure şarkısıyla 80-90 kuşağını eski günlere geri döndürürken günümüz kadınlarının da yanında olduğu mesajını veriyor.

Necla Eylül Durukan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Nükhet Duru ile capcanlı bir kampanyaya imza attınız, öncelikle reklam filminin yaratıcı süreci için nasıl bir brief verdiniz ajansa? Öne çıkarmak istediğiniz fikir neydi?

Serkan Kaplan Kelebek, attığı her adımda kadınları düşünen bir marka. Kadınlar bizim tüm planlamalarımızda öncelikli. Ajansımıza kadınları öyle bir anlatalım ki yapamayacakları bir iş, altından kalkamayacakları güçlük olmadığının herkes farkına varsın dedik. Marka yüzümüz Nükhet Duru’nun Mahmure şarkısını önermeleri ve buradan yola çıkarak senelerdir dillere dolanmış bu şarkıyı yeni nesil Mahmure’lere uyarlamak ise hayal ettiğimizden güzel sonuçlar verdi. Yumruk atarak, buluş yaparak, inşa ederek, emek vererek kelebek gibi yaşar hayatı Mahmure diyoruz. Üreten, yaratan, emek veren tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü bu mesajlarla kutlamanın anlamı ve yeri bizim için çok büyük.

 

 

 

 

 

Necla Eylül Durukan Nükhet Duru özellikle 80 ve 90 kuşağından büyük bir kitleye hitap ediyor, onun Mahmure şarkısıyla kampanyada rol alması, izleyici üzerinde nasıl bir etki yarattı?

Serkan Kaplan Nükhet Duru’nun zamansız bir tarzı ve toplumda verdiği mesajlarla da fark yaratan, güçlü bir duruşu var. Bu şarkıda 80-90 kuşağının gönlünü kazansak da yeni nesil Mahmure’lerin de yanında olduğumuzu duyuruyoruz. Nükhet Duru her dönem kendisini yenileyerek ve heyecanımıza ortak olarak reklam filmimizin samimiyetini gözler önüne seriyor.

Necla Eylül Durukan Nükhet Duru’nun 4 yıl önce kadına bakış açısını ifade ettiği bir açıklaması olmuştu. Dolayısıyla kendisinin duruşu, çalışmanın mesajıyla bu anlamda bir uyum oluşturuyor, siz de bu samimiyeti yansıtabildiğinizi düşünüyor musunuz?

Serkan Kaplan Kesinlikle! Nükhet Duru ile çalışmamızın sebebi, doğallığı ve içtenliği. Duygulara dokunan bir marka olarak kalpleri ısıtan bir tercih yaptığımızı düşünüyoruz.

Necla Eylül Durukan Şarkı seçiminin de etkisiyle diğer kadınlar günü çalışmalarına göre çok daha hareketli ve neşeli bir havası var bu kampanyanın, daha farklı bir ses tonu var. Siz izleyicilerden nasıl geri dönüşler aldınız? İzlenme oranları ve yorumlar nasıldı?

Serkan Kaplan Çok ses getirdi. Bunu kendi reklam filmimiz olduğu için söylemiyorum. Şarkı dillere dolanıyor. Reklam filmi çekilirken şarkıyı tüm ekip mırıldanıyordu. Günlerce kendi aramızda söyledik. İnsanların yüzünde bir gülümseme bırakıyor bu da bizim için çok değerli.

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 122. sayısında yayımlanmıştır.