Kadınlar, hak ettikleri paya sahip çıkıyor

Tüm dünyadaki kadınların güçlendirilmesi çalışmalarına aktif katılmayı taahhüt eden United Colors of Benetton, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, Hindistan’da başlattığı #UnitedByHalf kampanyasını bir video ile tanıttı. Dünya çapında yayınlanacak videoda, ikili ilişkilerde kadın ve erkeğin eşit olduğu belirtilerek, kadınların maruz kaldığı sosyal tabulara dikkat çekiliyor. Toplumsal normların sorgulandığı projede, cinsiyet eşitliği kavramının erkekler üzerinden benimsetilmesi hedefleniyor.  

Gelişmekte olan ülkelerde, doğrudan kadınların yaşamına etki eden projelerde yer almaktan gurur duyduklarını belirten Benetton Group Sürdürülebilirlik Programı Başkanı Chiara Mio, “İtalya’dan sonra en büyük ikinci pazarımız olan Hindistan’da kadınların içinde bulunduğu duruma dikkat çekerek, mesajımızı özellikle erkeklere iletmek istiyoruz” dedi.  

Benetton Hindistan CEO’su Sundeep Chugh ise BM ile yürüttükleri Women Empowerment Program (Kadınları Güçlendirme Programı) kapsamında, cinsiyet eşitliği ve kadınların güvenliği gibi konularda destek verdiklerini belirterek, “#UnitedByHalf sadece kadınların eşitliğini vurgulamakla kalmayıp, erkeklerin eşlerinin bu haklarını fark etmesini de hedefliyor. Hindistan’da Sevgililer Günü’nde başlatığımız kampanyayla şimdiden pek çok kadının yaşamını değiştirdiğimize inanıyor ve Kadınlar Günü’nde kampanyamıza hız veriyoruz” diye ekledi. 

Benetton Group’un sürdürülebilirlik stratejisi dahilinde, 2015 yılı Ekim ayında başlatılan WE Programı, Birleşmiş Milletler 2020 Sürdürülebilirlik Hedefleri doğrultusunda, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların güçlendirilmesi amacıyla beş temel öncelik belirledi: Sürdürebilir bir yaşam, ayrımcı olmayan eşit fırsatlar, kaliteli eğitim, sağlık hizmetleri, kadına her türlü şiddete karşı mücadele.

Künye
Reklamveren United Colors of Benetton
Kreatif Ajans Creativeland Asia
Yapım Şirketi Oink Films
Fotoğrafçı Suresh Natrajan

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.