Kaçan otobüs büyük olur

OPET’in 2016 yılı kurumsal imaj kampanyası için A Milli Takım oyuncusu Arda Turan ile gerçekleştirdiği ikinci reklam da yayına girdi. “Kaçan Otobüs” adını taşıyan kampanya, Türkiye Futbol Federasyonu Milli Takımlar Resmi Akaryakıt Tedarikçisi olan OPET’in Avrupa Kupası yolundaki Milli Takım’a destek mesajlarını içeriyor. Reklam filminde, Arda’nın takım arkadaşlarını taşıyan milli takım otobüsüne yetişmeye çalışırken yaşadıkları mizahi bir dille anlatılıyor.

Film, tuvalette biraz fazla vakit geçiren Arda’nın milli takım otobüsünü kaçırmasıyla başlıyor. Arda otobüse yetişmek için önce akaryakıt alan bir ‘teyze’nin arabasına, sonra yoldan geçen bir vatandaşın motosikletine, en son da Fenerbahçe taraftarlarının minibüsüne biniyor ve sonunda takım arkadaşlarını taşıyan otobüse yetişiyor. Milli maçlarda tüm ülkenin tek yürek olduğunun anlatıldığı filmde, bütün takımların taraftarları Arda Turan’ı ve milli takımı Euro 2016’da Türkiye’yi temsil etmek üzere yolcu ediyor.

İstanbul’un çeşitli bölgelerinde, 80 kişilik bir ekiple gerçekleşen reklam filminin çekimleri toplam 4 günde tamamlandı. Çekimlerde zorlu sahneler için dublör ekibi sette hazır bulundu. Özellikle araba sahnelerinde yollar özel izinle trafiğe kapatılarak çekim için güvenli bir ortam sağlandı.

Künye:

Reklamveren OPET
Reklam Ajansı Rafineri
Süre 94 sn”
Yönetmen Bahadır Karataş
CCO Emre Kaplan
Yaratıcı Yönetmenler Can Erdoğan, Setenay Özcan Yıldırım
Yaratıcı Grup Saydan Çelik, Uğur Matban, Sezer Üstüngel, Emirhan Dilege
Marka Takımı Ekin Kutevu, Erbek Onur, Melike Aşcı, Ecem Gök, Aslı Aksu
Ajans Prodüksiyon Ekibi Kerem İlbeyli, Levent Köstepen
Yapım Şirketi Film Park

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.