artwork

John Lewis’ten eğlenceli bir reklam

6 sene önce

0

Kampanyaları çok sevilen online alışveriş sitesi John Lewis, merakla beklenen Noel kampanyasının reklam filmini yayınladı.

“Buster the Boxer” isimli reklam filminin hikayesi Noel arifesinde küçük bir kızın yatakta zıplamasıyla başlıyor. Evin köpeği Buster merakla küçük kızı izlerken annesi gelip küçük kızdan zıplamayı bırakıp yatmasını istiyor. Bahçedeyse babanın kızı için bir trambolin kurduğunu görüyoruz.

Gece boyunca trambolinin yeni sahipleri ortaya çıkıyor ve tilkiler, porsuk, sincap ve kirpi trambolinin üzerinde keyifle zıplıyor. Evin köpeği ise kıskançlıkla diğer hayvanların eğlencesini izliyor. Uyandığında küçük kız koşarak bahçeye çıkıyor ama köpeği Buster ondan daha hevesli çıkıyor ve koşarak tramboline atlıyor.

Reklam, duygusal reklamlarıyla bilinen şirketin önceki kampanyalarına oranla çok daha eğlenceli bir hikaye anlatmış. John Lewis’in müşteri direktörü Craig Inglis “2016 uzun bir yıl oldu. Bu yüzden umuyoruz ki reklamımız insanları güldürmeyi başarır. Reklam neşeyi ve sihri kucaklıyor, herkese Noel’de mükemmel hediyeyi almanın nasıl hissettirdiğini hatırlatıyor” diyerek reklamda neyi amaçladıklarını belirtiyor.

Hayvanların trambolinde zıpladıkları sahnelerinin tamamı MPC tarafından CGI ile çekilmiş. Reklam aynı zamanda Oculus Rift VR’ı kullanarak sanal gerçeklik deneyimiyle de izlenebiliyor. Bunun yanında John Lewis’in web sitesinde reklam 360 derece video şeklinde de sunuluyor.

Künye:

Reklamveren John Lewis
Reklam Ajansı Adam & Eve/DDB
Metin Yazarı Ben Stilitz
Art Direktör Colin Booth
Yönetmen Dougal Wilson

 

Senin için
Tümünü göster
Elektrikli otomobiller daha yaygın olsaydı…

General Motors elektrikli araçların daha çok tercih edildiği, zombilerle dolu...

Güzellik, bakanın gözlerindedir

Apple’dan sonra Samsung da tamamen akıllı telefon kamerasıyla çekilmiş filmler...