Jeff Bezos’un kazancı 100 milyar dolara ulaştı

Bill Gates’in uzun süreli liderliğinden sonra zirveye yerleşen dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos’un kazancı 100 milyar dolara ulaştı.

Jeff Bezos’un kazancı 100 milyar dolara ulaştı

Uzun yıllar boyunca en zenginler listesinin ilk sırasında Microsoft’un kurucusu Bill Gates yer alıyordu ancak 2016 yılına gelindiğinde sıralamada değişiklikler meydana gelmeye başladı. 2017 yılındaki sonuçlara bakıldığındaysa liderliğe Amazon’un CEO’su Jeff Bezos’un yerleştiği görüldü. Bloomberg’in haberine göre Jeff Bezos’un kazancı 100 milyar doları geçti ve böylelikle Bezos bir rekora da imza attı.

Bezos’un servetini daha da artırmasının sebebi olarak ise Amazon’un stokları görülüyor. Bloomberg’in haberine göre Amazon, Black Friday boyunca dünya çapındaki online satışların yarısını gerçekleştiren şirket oldu.

En çok kazanç sağladığı şirket Amazon olsa da Bezos, 2013 yılında 250 milyon dolara Washington Post’u satın aldı. Bunun yanında 2017 içerisinde uzayla ilgili makineler üreten şirket Blue Origin’i de fonlamaya başladı. Bu şirket de Elon Musk’ın SpaceX’ine karşılık en önemli rakiplerden biri olarak görülüyor.

Başarılı insanların en önemli yaşları açıklanmış ve bu listede Bezos’un henüz 35 yaşındayken milyarderler sınıfına girdiği görülmüştü.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.