artwork

“Jean Savaşları” sosyal medyayı hareketlendirdi

7 sene önce

0

İlkbaharın, yaz ayları gibi sıcak olduğu şu günlerde, markalar da birbiri ardına renkli ve hareketli kampanyalarını yayınlamaya başladı. Son dönemde yaygınlaşan ünlü kullanımını iki marka yakın zamanda çıktıkları kampanyalarla tüketicinin beğenisine sundu. Bir dönem aşk yaşayan Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya, reklam dünyasında Colin’s ve Mavi Jeans üzerinden rekabete başladı.

Colin’s ve Mavi de ünlü ve birbirine rakip diyebileceğimiz isimlere yer verdiği reklam kampanyalarını kısa zaman aralıklarıyla yayınladı. Önce Colin’s’ten oyuncu Çağatay Ulusoy ve Victoria Secret mankeni Taylor Marie Hill‘in yer aldığı seksi reklam geldi. Bu kampanya KARPAT imzası taşırken, Mavi’nin reklamının yönetmeni Cemal Alpan oldu. Dikkat çekici jean reklamını Mavi‘nin, Serenay Sarıkaya ve Kerem Bürsin‘li hayat dolu ve renkli “Yaşasın Mavi” kampanyası izledi.

Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy’un eskiden sevgili olmaları ve şimdi rakip markaların reklamlarında yer  almaları da reklamlara duyulan merakı daha da körükledi. Özellikle sosyal medyada çok konuşulan kampanyalar, yıldız isimlerin hayranlarını hareketlendirdi.

Yayınlanan kampanyaların dijital ortamda nasıl yankılandığına yer verdiğimiz Twitter yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz:

Çağatay Ulusoy ve Taylor Marie Hill’li Colin’s reklamı:

Serenay Sarıkaya ve Kerem Bürsin’li Mavi Jeans reklamı:

 

Senin için
Tümünü göster
Salih Bademci, yüzü olduğu Setur için kamera karşısına geçti

Setur, Salih Bademci ile sene boyunca yayınlayacağı reklam filmlerinde Setur’un...