artwork

“İşimiz, en iyi bildiğimiz işi yapmak”

3 hafta önce

0

İstanbul Dışı sayfalarımızın bu sayıdaki konuğu Antalyadan GuruKafa Reklam Ajansı oldu. Antalyada faaliyet gösteren reklam ajansına dair merak ettiklerimizi ajansın kurucu ortağı Özgür Çardaktan dinledik. 

Creative ve interactive Antalya reklam ajansı GuruKafa, 2016 yılından bu yana kreatif çalışmalarında her daim yeniliğin ve farklılığın peşinden giden bir reklam ajansı olarak, bir markanın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için uçtan uca çözümler sunuyor.

Burak Becan: Ajansınızı yaratıcı endüstride nasıl konumlandırıyorsunuz?

Özgür Çardak: Hemen hemen her sektör gibi, reklam sektörü de zamanla değişiyor ve gelişiyor. İnsanlar reklam konusunda daha bilinçli hale geldikçe yenilik ve yaratıcılığa olan ihtiyaç da artıyor. 

Çarpıcı, yaratıcı çalışma ve yenilikçi düşünce, yaptığımız her şeyin merkezinde yer alıyor. Markalar için başarılı, bütünsel dijital pazarlama çözümleri geliştirmek için tüm disiplinlerde entegre bir yaklaşım benimsiyoruz. Modern tüketici ile bağlantı kurmak için strateji, tasarım düşüncesi ve dijital reklamcılığı yeni yöntemlerle birleştiriyoruz. Müşteri odaklı yaklaşımımız bizi Antalya’nın en hızlı büyüyen kreatif ve interaktif ajansı haline getirdi.

Burak Becan: Ne gibi hizmetler veriyorsunuz?

Özgür Çardak: Gurukafa, bir markanın bütün ihtiyaçlarını karşılamak için uçtan uca çözümler sunuyor. 

İletişimde yaratıcılığı ve teknolojiyi harmanlıyoruz. Dijital dönüşüme inanıyoruz ve müşterilerin pazarlamalarını sürekli geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. 

Harika bir aplikasyon geliştirmek, SEO’nun temellerini atmak, marka bilinirliği oluşturmaya yardımcı olacak kampanyalar sunmak veya bir sonraki büyük satış fırsatını bulmanıza yardımcı olacak niş bir pazarı hedeflemek. Başarıya giden bir yol haritası oluşturmaya yardımcı olmak için marka ile birlikte çalışıyoruz.

Amacımız, müşterilerimizin hedeflerini karşılamak için en iyi pazarlama çözümlerini sunmaktır, ardından başarıyı ölçmenizi, kıyaslama yapmanızı ve iyileştirilmesini sağlamak için uygun araçları ve yöntemleri ekliyoruz.

Burak Becan: Ajansınız Antalya’da yer alıyor. Antalya’daki bir ajansın İstanbul’a göre avantajları ve dezavantajları neler?

Özgür Çardak: Güneşin varlığı, güne başlarken daha mutlu hissetmemizi sağlar. Antalyada hava yıl boyu güneşli (:  Bununla birlikte otuz dakika içinde tüm atmosferinizi değiştirecek sayısız olanak var. Üretken insanların beslenebileceği, kendinizi şarj edebileceğiniz eşsiz bir şehir.

Antalya dünyanın en popüler dokuzuncu destinasyonu. Giderek ulusal ve global büyük markaların merkezi haline geliyor. Bu sayede pazarlama iletişimi kültüründe kalite algısı ve bilinç artıyor. Kurumsallaşma ile ne istediğini bilen, hedefleri olan, farklı hikayeler isteyen pazarlama departmanları çoğalıyor. Önümüzdeki süreçte İstanbul ile çalışan ulusal markaların yavaş yavaş lokale döneceğini ve Antalya reklamcılığında büyük değişimlerin yaşanacağını düşünüyoruz.

Burak Becan: Diğer ajanslarla rekabet edebilecek insan kaynağına ve sektörel dinamizme sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Özgür Çardak: Güçlü analitik becerileri olan, iş odaklı, yetenekli ve yaratıcı fikirlere sahip kişilerden oluşan bir karışımımız var. Felsefemiz ve tecrübemiz, tipik kalıpları kırmamıza ve her bir müşteriye bireysel bir yaklaşım sergilememize izin veriyor. Farklı marka koleksiyonuyla geniş bir pazarlama hizmetleri yelpazesindeki deneyimimiz bize avantaj sağlıyor. Sürekli olarak yeni pazarlama araçları test ediyor, değerlendiriyor ve en iyi çözümleri sunuyoruz.

Burak Becan: Gurukafa olarak çalışan bulmakta zorlanıyor musunuz, yeni iş arkadaşları alırken kriterleriniz neler?

Özgür Çardak: Ekip arkadaşı arayışımızdaki en önemli kriter, işini sevmesi. Harika işler yapabilmenin tek yolu yaptığın işi sevmektir.” cümlesi ile Steve Jobsu analım. 

İşini seven hevesli insanlar bize her şekilde ulaşabiliyor. Çok daha spesifik işlerde ya da teslim süresine göre dünyanın her yerinden tecrübeli ve yetenekli tasarımcı, yazılımcı veya çizer gibi kişilerle dönemsel çalışabiliyoruz.

Burak Becan: Bundan sonrası için hedefleriniz neler?

Özgür Çardak: İşimiz, en iyi bildiğimiz işi yapmak. Her yeni iş bizim için yeni bir macera, yeni bir meydan okuma. Sorumlu olduğumuz ürün veya hizmetleri en etkin biçimde hedef kitleyle buluşturacak kreatif ve interaktif çözümler sunmak. Farklı yeteneklerde hevesli, tecrübeli insanları bulmak ve bir arada üretmelerini sağlamak, etkileşimde bulunduğumuz herkese eğlence ve enerji getirmek!

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 131. sayısında yayımlandı.