artwork

iPhone, Çin geleneklerini ve sanatını pürüzsüz bir şekilde sergiliyor

3 hafta önce

0

“Through the Five Passes” başlıklı filmde Apple, iPhone’un sinematik hünerini vurguluyor

TBWA\Media Arts Lab Shanghai‘nin bu yılki eseri, tamamı iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max ile çekilmiş, ilham verici 18 dakikalık uzun bir film.
Ödüllü Yönetmen Peng Fei ve Görüntü Yönetmeni Luo Dong, yürekleri ısıtan Çin Yeni Yılı filmini çekmek için yalnızca iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max kullandı; özel lensler veya ek ağır bir ekipman yoktu. Altıncı yıl için Apple, yılın bu zamanı için “tamamen iPhone ile çekilmiş” bir film daha sunuyor.

TBWA\Media Arts Lab Shanghai ile yaratılan son reklam “Through the Five Passes”, Çin’in temel erdemi olan dirençlilik ve bir adamın Çin Opera sanatını ayakta tutma konusundaki azmi hakkında bir hikaye. Film, ilk büyük performans için sırasını bekleyen genç bir opera sanatçısıyla ilgili.

Sahne arkasında beklerken diğer sanatçılarla sohbet etmeye başlar, geçmişteki tüm performans ve yetenek mücadelelerini hatırlar. Cesaret, kararlılık gibi hızlıca birbiri ardına gelen farklı duyguların kutlanması, iPhone 14 ve 14 Pro Max’in aksiyon modu, düşük ışık ve sinema modu özellikleri aracılığıyla detaylı bir şekilde yakalanmış ve güzel bir şekilde tasvir edilmiş.
Çin İmparatorluğu’nun ilk hanedanına kadar uzanan opera, Ay Yeni Yılı geleneklerinde önemli bir rol oynadı; film, sanatı canlı tutan profesyonel topluluklara ışık tutularak son buluyor. “Through the Five Passes” Çin, Hong Kong ve Tayvan’da dijital, sosyal ve ödenmiş medyanın yanı sıra ABD ve Kanada’da YouTube kanalında yayınlanıyor. Apple ayrıca film yapım sürecini ortaya koyan bir kamera arkası filmi de yayınladı.

Künye
Ajans: TBWA\Media Arts Lab Shanghai
Yönetmen: Peng Fei
Görüntü Yönetmeni: Luo Dong
Müzik: Varqa Buehrer

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Senin için
Tümünü göster
Avon içindeki gücü açığa çıkaran kadınları kutluyor

Her kadın, yeteneği olan şeyi keşfedecek ve bunu eyleme dökecek...

Kadın, bedeni üzerindeki tek söz sahibidir

1970 yılından bu yana kadın haklarına yönelik tutum pek de...

KFC, ikonik ‘kova’larından pota yaptı

KFC, Kanada’da ikonik kovalarını basketbol potalarına dönüştürdüğü soğuk iklime uygun...