Interpublic Group yüzde 8,6’lık gelir kaybı yaşadı

Interpublic Group’un vergi öncesi geliri 674,8 milyon dolar oldu. Geçen yıla oranla yüzde 8,6 düşüş anlamına gelen bu durum Publicis Groupe ve Omnicom’un duyurduğu pozitif durumun tam tersi.

Geçen hafta Publicis Groupe gelirinin 1,02 milyar euro olduğunu açıkladı ve bu geçen yıla göre yüzde 18,7’lik bir artış anlamına geliyor. Omnicom’un açıkladığı rakam 1,66 milyar dolardı ve bu da yüzde 7,1’lik artış anlamına geliyor.

IPG’nin 2011 yılında toplam global yıllık cirosu 7,01 milyar dolarken 2012 yılında yüzde 0,8’lik bir düşüşle 6,96 milyar dolara gerilemişti.

IPG CEO’su Michael Roth bu durumla ilgili şunları söyledi:

“2012 yılı bizi büyüme konusunda zorladı, bu biraz da 2011 yılında yaşanan hesap kayıplarına bağlı bir durumdu. Ama biz bilanço tablomuza önemli bir değer yaratarak ve sahiplerimize sermaye geliri sağlayarak giderleri kontol edebilme yeteneğimizi kanıtladık. Bu yıla müşterilerimizi koruyarak ve yeni iş faaliyetleri sağlayarak bu yıla daha güçlü girdik. Kilit büyüme alanları üzerine gideceğiz, gelişen ekonomiler ve dijitale önem vereceğiz. Harcamaları iyi yöneterek organik gelir büyütme performansımıza 2013 yılında emsallerimizle eşit oranlı bir şekilde geri döneceğiz.”

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.