Instagram’da ödeme yapma dönemi

Mobil pazarla ilgili haberler mutlu etmeye devam edecek gibi görünüyor. Instagram bir süredir beklenen ödeme yapma ara yüzünü beta sürümüne aldı. Instagram en önemli dijital pazarlama ve reklam mecralarından biri.

Instagram’ın “Checkout” ismini verdiği arayüzü ise her geçen gün büyüyen e-ticaret için  büyük bir adım olabilir. İnternet üzerinden alışveriş yapmayı sevenler, bilenler için büyük bir kolaylık fakat bilmeyen ve alışmakta, sevmekte zorlananlar için de iletişim kurmak adına güzel bir yol. Platformun arayüze katılmak isteyen markaları beklemeye aldığını biliyoruz. Anlaşılan geliştirmeler sürüyor. Checkout hızla yükselen e-ticaret pazarına daha büyük bir ivme katacak gibi görünüyor. Ülkemizde bu özelliği kullanmak için ise biraz sabretmemiz gerekiyor anlaşılan; bu tür geliştirmeler regüle edilme aşamasında hayli çok engelle karşılaşıyor.

E-ticaret pazarıyla ilgili, mobil reklam pazarıyla ilgili birçok haberi kısa süre önce sizlerle paylaşmıştık. Kurumların resmi araştırma verileriyle desteklenen bu haberlerin linkleri aşağıda:

IAB Türkiye 2018 Dijital Reklam Yatırımları verilerini açıkladı
Türkiye mobil reklam pazarı hızla büyüyor
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.