Instagram’da başarılı bir marka yaratmanın 4 sırrı

Instagram’da başarılı bir marka yaratmak isteyen kullanıcılar Kay Hsu’nun dikkat çektiği dört önemli öneriye kulak vererek iş dünyasında başarı elde edebilir.

Instagram’da başarılı bir marka yaratmak için yenilikçi ve devamlı olmak şart.

 

Kay Hsu

Facebook Creative Shop‘un global Instagram kreatif lideri Kay Hsu, Instagram’da marka yaratmak isteyenlere daha cesur olmalarını öneriyor ve bu yolda başarılı olmaları için onlarla dört sırrı paylaşıyor.

Hsu, katıldığı bir workshop’ta çok pahalıya mal olmadan hem markanızı hem de satışlarınızı nasıl büyütebileceğiniz hakkında bilgilerini paylaştı. Daha az bütçe ve daha fazla kısıtlamalarla Instagram’da güçlü bir marka yaratmayı başaran küçük işletmeleri oldukça ilginç bulduğunu paylaşan Hsu, bu markalarda gözlemlediği dört özelliği paylaştı:

  1. Kıvraklık. Küçük işletmelerin hızlı düşünüp hareket etmesi gerekiyor. İşe yarayan çalışmaları görüp yaramayanları ortadan kaldırmaları gerekiyor. Hsu, bir balık pazarında telefonu ile ölü balıkların fotoğrafını çeken ve onların çekici görünmesini sağlayan bir hesap gördüğünü paylaşıyor.
  2. Esneklik. Hsu, görsel tekniklerle deneyler yapın diyor. Instagram’ın içinde ve uygulama dışında görsellerin daha ilginç görünmesini sağlayacak birçok araç mevcut. İçeriklerini sunmak için farklı yollar deneyen hesaplar en iyi sonuçları elde etmede başarılı oluyor. Sebze dilimleyici mutfak robotu satan bir marka, Boomerang gibi kamera efektleri yardımıyla mutfak masasında düşük maliyetli videolar çekti. Bu videolar sayesinde de birkaç gün içinde ürünlerini satmayı başardı.
  3. Üretkenlik. En iyi hesaplar çok paylaşım yapan hesaplar, diyor Hsu. Aynı zamanda, dikkat çekmek için tutumlu olmak yerine hem yenilikçi hem de devamlı olmanın çok önemli olduğunu da ekliyor.
  4. Aynı anda birkaç görevi yerine getirme becerisi. Mesela sadece bir karakter veya marka yaratmak değil. Önemli olan her bir paylaşımın satışları nasıl etkileyebileceğini ve takipçilerinizi markaya nasıl bağlayabileceğini düşünmek. Avustralyalı bir kişisel antrenör, hesabında egzersiz videolarını da paylaşıyor. Bu paylaşımlar ona milyonlarca takipçi kazandırdı. Ardından bu takipçileri ile kendi ürünlerini de paylaşmaya başladı ve onlar da bu ürünleri kapış kapış satın aldı.
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.