artwork

Instagram ve Channel 4’dan ilk gerçek zamanlı sosyal gerçeklik dizisi

1 sene önce

0

Channel 4 ve Instagram, dünyanın ilk gerçek zamanlı sosyal gerçeklik dizisi You Do You‘nun ortaya çıkması için güçlerini birleştirdi.

Campaign’in eylül ayında değindiği sadece dijital olarak yayınlanacak dizi, bugünden 11 Kasım’dan itibaren tamamen Instagram’da, Channel 4’un Instagram Reels, Stories ve In-Feeds’inde, her 10 dakikalık bölümü bir IG Video olarak yayınlanacak. Kampanya, Facebook’un satın aldığı sosyal platformun, “Yours to make” global marka platformunun bir parçası; gençlerin Instagram’ı birbirleriyle bağlantı kurmak ve kendilerini sanatsal olarak ifade etmek amacıyla nasıl kullanabileceklerini göstermek için tasarlandı.

Manchester’da geçen filmde “sanatçılar, aşıklar, iş birlikçiler ve en iyi arkadaşlar”dan oluşan bir yaratıcılar topluluğu olan Sindysplace’i görüyoruz.

Dizi, 4Studio‘nun markalı eğlence ekibi tarafından yaratıldı ve  prodüksiyonu Interstellar tarafından Instagram ile ortaklaşa üstlenildi.

Dijital içerik, dört bölümden oluşacak ve Sindysplace’in müzik yaptıkları, kıyafetler tasarladıkları, sanat eserleri ürettikleri ve özel etkinliklere ev sahipliği yaptıkları Manchester gençlik sahnesindeki hayatlarını belgeleyecek. Kolektifin üyeleri arasında 23 yaşındaki Rapçi Sindysman ve 23 yaşındaki Şarkıcı & Söz Yazarı China-Lilly bulunuyor

“Yours to make”, ülke çapında dijital açıkhava, bağlamsal dijital ve video reklamlar, gençlik kültürü kanalı Dazed ile markalı bir ortaklık ve Z kuşağı ile deneyimsel etkinlikler dahil olmak üzere birçok mecra aracılığıyla tanıtılıyor.

You Do You için Channel 4 Digital Commissioning Executive’i Joe Churchill sorumluydu. Instagram’ın medya ajansı Mindshare ile ortaklığa aracılık eden 4Studio Grup İçerik Yöneticisi Jodie Miles ile çalıştı.

Dijital İnovasyon ve 4Studio Başkan Yardımcısı David Amodio: “Instagram ile özel olarak Channel 4’un Instagram kanalı için yapılmış, türünün ilk örneği olan heyecan verici bir ortaklık olan You Do You’yu ortaya çıkarmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz.

Instagram’ın EMEA Tüketici Pazarlama Müdürü Jason Miller: “Program, İngiliz gençlik kültürünün ve Instagram aracılığıyla kim olduklarını keşfetmeye devam eden gençlere yönelik bir kutlama niteliğinde. İzleyicilerin karakterlerle tanışmalarını ve hayat yolculuklarında tutkularının peşinden gitmelerini dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Mindshare’in İcat Başkanı Ross Minton: “Bu, sosyal mecra için yapılmış kısa formattaki bir sosyal gerçeklik dizisidir ve benzersizdir. En önemlisi, hikayenin merkezi Instagram olmak üzere bu kitleyi gerçek ve özgün bir şekilde bağlıyor.” dedi.

Senin için
Tümünü göster
Google yapay zeka ile yazıyı müziğe dönüştürüyor

Google araştırmacıları, yeni bir yapay zeka sistemi kullanarak yazılı komutlardan...

EssenceMediacom yeni dönem ajansı olarak lanse edildi

GroupM’in en yeni ajansı, yeni fırsatlar yaratacak ve gerçek entegre...