Instagram topluluğunun en fazla önem verdiği anlar neler oldu?

2017’nin sonuna yaklaşırken yıl boyunca Instagram topluluğunun en fazla önem verdiği anlar platform tarafından listelendi.

Instagram topluluğunun en fazla önem verdiği anlar paylaşıldı
İstanbul, Instagram’da en çok paylaşılan şehirler arasında dünyada 9. sırada.

2017’de Instagram’da en fazla fotoğrafı paylaşılan şehir New York olurken, İstanbul da 9’uncu sırada yer aldı. 2017’yi en fazla takipçiyle kapatan ilk üç ünlü sırasıyla Selena Gomez, Ariana Grande ve Christiano Ronaldo oldu. Instagram ayrıca yılın en fazla kullanılan hashtag’leri ve geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan Hikayeler’de en fazla kullanılan yüz filtrelerini de paylaştı.

2017’de Instagram’da en fazla fotoğrafı paylaşılan şehirler:

  • New York, ABD
  • Moskova, Rusya
  • Londra, İngiltere
  • Sao Paulo, Brezilya
  • Paris, Fransa
  • Los Angeles, ABD
  • Saint Petersburg, Rusya
  • Jakarta, Endonezya
  • İstanbul, Türkiye
  • Barcelona, İspanya

En fazla takipçisi olan ünlüler:

  • Selena Gomez (@selenagomez) – 130 milyon takipçi
  • Ariana Grande (@arianagrande) – 115 milyon takipçi
  • Cristiano Ronaldo (@cristiano) – 115 milyon takipçi
  • Beyoncé (@beyonce) – 108 milyon takipçi
  • Kim Kardashian West (@kimkardashian) – 104 milyon takipçi
  • Taylor Swift (@taylorswift) – 104 milyon takipçi
  • Kylie Jenner (@kyliejenner) – 99,5 milyon takipçi
  • Dwayne Johnson (@therock) – 96 milyon takipçi
  • Justin Bieber (@justinbieber) – 93,9 milyon takipçi
  • Kendall Jenner (@kendalljenner) – 84,8 milyon takipçi

2017’de Instagram Hikayelerde en sık kullanılan yüz filtreleri:

  • Köpek
  • Tavşan
  • Koala
  • Dahi
  • Aşk

2017’nin en popüler hastag’leri:

  • #love
  • #fashion
  • #photooftheday
  • #photography
  • #art
  • #beautiful
  • #travel
  • #happy
  • #nature
  • #picoftheday
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.