Instagram tarihinin en iyi 9 markalı paylaşımı

Birçok marka şimdiye dek Instagram’da oldukça başarılı bir şekilde kullandı. Campaign ise, bu konuda ilgi çekici çalışmalara imza atmış 9 markanın çalışmalarını derledi.

1. Oreo’nın Küçük Lezzetli Dünyası:

Instagram’ın görsel doğası içinde Oreo, ürünlerini birer mekan gibi kullandı ve üzerlerinde minyatür bir dünya yarattı. Sonrasında bu mekanları farklı mesajlarla destekledi; örneğin, güneşlenen minyatür insanlara “Güneş kremi kullanmayı unutmayın”  diye seslendi. Bu çalışma binlerce beğeni almanın yanında medyada da büyük ilgi uyandırdı.

2. Gap #LetsDoMore:

Giyim markası Gap, barış işareti yapan parmakları gökkuşağı renklerine boyayarak 1960’lara döndü ve markanın köklerindeki LGBT eşitliği yeminini görselleştirdi. Bu jest, Instagram kullanıcıları tarafından 24.000 beğeni aldı. Kullanılan #LetsDoMore hashtag’i de Gap markası hakkında bilgi sağlayan letsdomore.com web sitesine gönderme yapıyor.

 3. GoPro Sahne Arkasına Gidiyor:

Özünde Instagram, günlük yaşamımızın sahne arkası görüntülerini yayınladığımız bir mecra. Bu vizyonla GoPro da Dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşadıkları adrenalin dolu anları kameralarıyla kaydedip paylaşan insanların bu anlarına yer veriyor. 340.000 beğeni alan Havai’li sörfçüler de bunlardan yalnızca biri.

4. Levi’s’ı Yakala:

Instagram’ın genç, teknolojiyi yakından takip eden takipçi kitlesi, açık pazarlamaya her zaman olumlu tepki göstermeye biliyor (Mesela McDonald’s’ın ilk zamanlarda yaptığı reklamlar). Fakat Instagramcılar Levi’s’ın, 3 gencin bir uçurum kenarında oturup sahili seyrettiği ve Levi’s ürünlerini giydiğini varsaydığımız paylaşımını epey beğenmişlerdi.

5. Burberry Body için Kate ve Cara:

Burberry’nin sosyal medya oyunu her zaman çok güçlü ve yaptıkları her paylaşım 50k’in üzerinde beğeni alıyor. Dünyanın en popular iki modeli olan Kate Moss ve Cara Delevingne’in bir araya gelişinin, dünyanın en ünlü fotoğrafçılarından biri olan Mario Testino tarafından çekilen fotoğraflarla, geleneksel kanallar ya da Facebook yerine Instagram üzerinden tanıtılması, platformun çekiciliğinin bir kanıtı niteliğinde. Sonuç ise tam bir sosyal medya dinamiti: #nofilter etiketiyle paylaşılan, büyüleyici güzellikte bir görsel.

6. Obama’nın Yıldönümü:

Bebek fotoğrafları, nişan yüzükleri ve çocukluk fotoğraflarıyla (#TBT) dolu olan bir ağda, duyguların artması şaşılacak bir şey mi? Barack Obama (ya da hesabını düzenleyen her kimse), evliliğinin 21. yıldönümünde eşiyle beraber çekindikleri siyah beyaz bir fotoğrafı “You and I” açıklaması ve #21yeras hashtag’iyle paylaştı. Fotoğraf 235.000 beğeni ve yaklaşık 14.000 yorum aldı.

7. Ikea’nın Instagram Katalogu:

Ikea Rusya, Instagram hesabında ünlü katalogunun bir benzerini yansıtacak bir görsel serisi paylaştı. Yüksek bir erişim sağlanamasa da, bu girişim markaların Instagram’da kendilerine göre deneyimler yaşamaya hevesli olduğunun bir göstergesi. Ikea için bir sonraki adım, tahta kalemleri de içerecek bir görsel Instagram deneyimi yaratmak olacak.

8. Giles Deacon ve Cara Delevingne

Tasarımcı Giles Deacon, Moda Haftası içinde, defile sırasında podyuma çıkacak mankenlere birer kamera vererek bu anları kayda almalarını ve altı adet 15’er saniyelik videolar oluşturmalarını sağladı. Ve bu iş için en iyisi kimdir? Tabii ki Instagram’da 13 milyon takipçisi olan Cara Delevingne.

9. Nike Football‘un Mercurial CR7 Rare Altın Ayakkabıları:

İş futbola geldiğinde, 5 sezonda 50 golle dünya rekortmeni olan Real Madrid’in Christiano Ronaldo’su bir efsanedir. Nike da bu başarıyı bir ayakkabı tasarımıyla destekledi ve CR7 modelini tanıttı. Bu modelin adı da Ronaldo’nun isminin baş harflerinden ve forma numarasından geliyor. Bu modelin görselini Instagram’da paylaşan Nike, 324.000 beğeni aldı.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.