Instagram Stories’in ekran görüntülerine bildirim özelliği geliyor

24 saat yayında kalan görsellerle hayatımızın merkezine oturan Instagram Stories’in ekran görüntülerine bildirim özelliği getiriliyor.

Zaten popüler bir uygulama olan Instagram’ın daha da büyümesini sağlayan Hikayeler (Stories) özelliği, Snapchat’i geride bırakarak bu akımın en önemli temsilcilerinden olmuştu. Bu özellikte fotoğraflarınıza ve videolarınıza kimin baktığını görebiliyorsunuz ve durum böyle olunca etkileşimi bol olan Stories’in kullanımı da artıyor. Ancak şimdi pek çok ‘stalker’ın hoşlanmayacağı yeni bir özellik eklendi. Bundan böyle birinin attığı hikayenin ekran görüntüsünü aldığınızda karşıya bildirim gidecek.

Şu anda test aşamasında olan özellik kimi kullanıcılara sunulmaya başlandı. Attığınız fotoğraf ya da videoya kimin baktığını görmek için göz simgesine tıkladığınızda gönderinizin ekran görüntüsünü alan kişileri de yanında çıkan sembol ile anlayabileceksiniz.

Instagram Stories’in ekran görüntülerine bildirim özelliği şu an test aşamasında olsa da tüm kullanıcıya ulaştırılması kısa sürede gerçekleştirilecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.