Instagram, ruhsal bozukluğu olanlara yardım öneriyor

Ruhsal bozukluk, toplumun büyük bir kısmının özellikle de metropollerde yaşayanların mustarip olduğu bir sıkıntı. Hal böyle olunca da günümüzde insanlar üzerinde en büyük etkiye sahip sosyal medya platformlarında biri olan Instagram da bu konuya el atmaya karar veriyor.

Çoğu insan toplum içinde bu sorunlarını dile getirmiyor. Bundan yola çıkarak Instagram, #HereForYou hashtag’i ile ruhsal bozukluğu olanları bir araya getirmeyi hedefliyor.

Markanın hazırladığı kısa videoda üç ilham verici genç cesurca kamera karşısına geçerek kendi sorunlarını paylaşıyor ve sosyal medya platformunda önemli bir akımın başlamasına ön ayak oluyor. Instagram’ın bu girişimi aynı zamanda destek arayan için yeni önlemleri de içeriyor.

Marka blog paylaşımında şöyle bir açıklama yapıyor: “Instagram’da psikolojik desteğe ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz birini gördüğünüzde bunu bildirebilirsiniz. Bu kişinin uygulamaya bir sonraki girişinde ülkelerinde bulunan ve destek sunan kuruluşlarla onları iletişime geçireceğiz. Haftanın yedi günü günde 24 saat bu bildirimleri takip eden ekiplerimiz var. Hassas konular için belirlediğimiz hashtag sayfalarını ziyaret edenlerin de karşısına bu kaynakları sunuyoruz.”

Instagram’ın iş birliği kurduğu organizasyonlar Crisis Text Line, National Eating Disorder Association ve Samaritans. Diğer organizasyonlara da Instagram Together sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.