Instagram canlı yayınlarında “bağış dönemi”

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini göstermeye devam ederken, evde kalan ve kendisini karantina altına alan birçok kişi sosyal medya uygulamalarını daha fazla kullanmaya başladı. Durum böyle olunca Instagram da kendisini devamlı olarak güncellemeye ve kullanıcı memnuniyeti kazanmaya devam ediyor.

Instagram yeni özelliğiyle canlı yayınları üzerinden kar amacı gütmeyen kurumlara bağış toplayacak.

Instagram kullanıcıları, artık takipçilerine, çeşitli kâr amacı gütmeyen kuruluşlara bağış yapmaya teşvik etmek için tek başına veya diğer kullanıcılarla birlikte Instagram Live’a giderek yayın yapabilecek.

Yayın öncesinde, para toplamak istediğiniz belirli kâr amacı gütmeyen kuruluşu seçmek için “Bağış Toplama” kısmını seçerek yayın yapabilirsiniz. Canlı yayıncılar, Instagram kullanıcıları tarafından yapılan tüm bağışların dökümünü görmek için “görünüm” e dokunabilirler. Toplanan para ve bağış toplama destekleyici sayısı da yayınınız sırasında size gösterilecektir. 

Instagram, bağışların yüzde 100’ünün seçilen kar amacı gütmeyen kuruluşa gideceğini açıklıyor. Bu yeni özellik, insanların koronavirüs için yardım toplamaya çalıştığı bu dönemde insanlara faydalı olacaktır.

Bu özelliğin tanıtımından önce Instagram, kullanıcıları bağış toplama kuruluşlarına bağış yapmaya teşvik etmek için hikayeler kısmında bir “bağış etiketi” özelliği çıkarmıştı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.