Instagram alışverişe özel IG Shopping uygulamasını hazırlıyor

Instagram alışverişçilere özel IG Shopping isminde bağımsız bir uygulama üzerinde çalışıyor.

Platform yaz döneminde kullanıcıların bir dakikadan çok daha uzun videolar yükleyebileceği yeni özelliği IGTV’yi tanıtmıştı.

Çevrimiçi alışveriş imkanı sunan uygulamada kullanıcılar takip ettikleri hesapların ürünlerine göz atarak onları doğrudan uygulama içerisinde satın alabilecek.

Instagram’da halihazırda 25 milyondan fazla işletmenin hesabı mevcut ve bunların 2 milyonunu da reklamverenlerin hesapları oluşturuyor. Kullanıcıların beşte biri en az bir işletmeyi takip ediyor. Instagram’da alışveriş yapmak giderek pazar payını büyüten bir aktivite, dolayısıyla bağımsız bir uygulama oluşturmak ve kullanıcıların işini kolaylaştırmak hayli faydalı bir eylem.

Instagram’da alışveriş yapmak için işletme hesaplarındaki ürün linklerine tıklayıp mağazanın web sayfasına gitmek gerekiyordu. IG Shopping ile e-ticaretin boyutu değişecek ve kullanıcılar satın alma işlemini aracısız yapabilecek.

Kaynak: The Verge

Snapchat ve Instagram arasında alışveriş rekabeti hız kazanıyor. Instagram hikayelerine alışveriş sticker’ları eklenirken, Snapchat de Shoppable AR uygulamasını geliştirmeye başladı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.